سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

موبایل قاپ الهیه در چنگ قانون

باشگاه خبرنگاران | اجتماعی و حوادث | دوشنبه، 21 خرداد 1403 - 13:18
سرکلانتر یکم پلیس پیشگیری پایتخت از دستگیری سارق موبایل قاپ در محله الهیه خبر داد.
متهم،سرقت،تلفن،همراه،شناسايي،سرهنگ،كلانتري،شهروندان،پليس

سرهنگ صادق ضرونی سرکلانتر یکم پلیس پیشگیری پایتخت گفت: در پی خبر سرقت و قاپ زنی تلفن همراه از شهروندان، عوامل کلانتری ۱۰۱ تجریش گشت زنی‌های هدفمند در نقاط آلوده و جرم خیز را به منظور شناسایی و دستگیری سارقان آغاز نمودند.
سرکلانتر یکم پلیس پیشگیری ادامه داد: در حین گشت زنی در محدوده، یکی از شهروندان اعلام کرد که تلفن همراه وی به تازگی سرقت شده که با در اختیار قرار دادن مشخصات ظاهری متهم و اجرای طرح مهار، سارق را در اتوبان مدرس شناسایی نمودند که وی با رویت ماموران به سرعت متواری شد.
سرهنگ ضرونی خاطر نشان کرد: پس از مدت کوتاهی تعقیب و گریز متهم با ماموران درگیر شده و اقدام به حمله به آن‌ها نمود که با هوشیاری عوامل کلانتری متهم زمینگیر و دستگیر شد.
این مقام انتظامی افزود: پس از بازرسی اولیه از متهم یک دستگاه تلفن همراه مسروقه مدل آیفون که به تازگی سرقت نموده بود کشف شد و پس از انتقال متهم به کلانتری، شاکی شناسایی شده و و گوشی مکشوفه به ایشان تحویل گردید.
در بررسی اولیه متهم به موبایل قاپی و ۱۰ فقره سرقت مشابه اعتراف نموده و شناسایی دیگر شکات و دستگیری همدست و مالخر وی در دستور کار پلیس قرار گرفت.
همچنین سرهنگ ضرونی به شهروندان توصیه نمود: در صورت استفاده از تلفن همراه در اماکن عمومی تا حد امکان نسبت به اطراف خود هوشیار باشند تا امکان سرقت تلفن همراه را به حداقل برسانند.