خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

چهارشنبه، 30 خرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

عوارض جدید بر روی قبوض برق و گاز املاک تجاری و مسکونی

تسنیم | اقتصادی | دوشنبه، 21 خرداد 1403 - 13:13
براساس قانون بودجه سال 1403، مقرر شده است تا رقم 400 و 300 تومان به قبض گاز و برق مشترکان مسکونی و همچنین 3 هزار تومان به قبوض مشترکات تجاری اضافه شود که این رقم به شرکت های بیمه پرداخت خواهد شد.
قانون،مشتركان،شركتهاي،مبلغ،بودجه،نيرو،مسكوني،بند،برق

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، براساس جزء 2 بند ص تبصره 7 قانون بودجه سال 1403 کل کشور و به استناد ماده (12) قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت (2) به هر یک از وزارتخانه‌های نفت و نیرو از طریق شرکتهای تابعه ذیربط اجازه داده میشود ماهانه از هر واحد مسکونی مشترکان گاز مبلغ چهار هزار (٤٫� � � ) ریال، از هر واحد مسکونی مشترکان برق مبلغ سه هزار (٣٫� � � ) ریال و از هر یک از واحدهای تجاری مشترکان گاز و برق مبلغ سی هزار (٣� ،� � � ) ریال اخذ و به عنوان منابع داخلی نزد خزانه‌داری کل کشور واریز کنند.
وزارتخانه‌های نفت و نیرو مکلفند گزارش مبالغ پرداختی شرکتهای بیمه‌ای از محل منابع این جزء را از شرکتهای مذکور اخذ و هر سه ماه یکبار به کمیسیونهای برنامه و بودجه و محاسبات و انرژی مجلس شورای اسلامی ارسال نمایند.
شرکتهای بیمه‌گر با هماهنگی وزارتخانه‌های مزبور مکلفند با صدور بیمه‌نامه، مشترکان را از حقوق خود مطلع و متناسب با مبلغ دریافتی شرکت بیمه مربوط، خسارات واردشده را جبران نمایند.
آیین‌نامه اجرایی این بند، ظرف دو ماه از لازمالاجرا شدن این قانون توسط وزارت امور اقتصادی و دارائی با همکاری وزارتخانه‌های نیرو و نفت و سازمان برنامه و بودجه کشور تهیه می‌شود و به تصویب هیأت وزیران می‌رسد.
عوارض جدید بر روی قبوض برق و گاز املاک تجاری و مسکونی
با توجه به این بند از قانون بودجه، وزارت اقتصاد نیز آیین‌نامه مربوط را تهیه و با تایید دولت توسط معاون اول رئیس جمهور ابلاغ شده است.
این آیین‌نامه به شرح زیر است:
انتهای پیام/