خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 27 خرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

تعرفه‌های اخذ رای از ۲۵ خرداد به استان‌ها ارسال می‌شود

مشرق | سیاسی | دوشنبه، 21 خرداد 1403 - 12:41
سخنگوی ستاد انتخابات کشور با اشاره به اعلام شورای نگهبان درباره عدم برگزاری انتخابات الکترونیکی گفت: بر همین اساس ما تعرفه‌های کاغذی را چاپ کرده و از ۲۵ خرداد تعرفه‌ها به استان‌ها ارسال خواهد شد
انتخابات،الكترونيكي،مرحله،فرمانداران،سخنگوي

به گزارش مشرق، محسن اسلامی دبیر و سخنگوی ستاد انتخابات کشور، با اشاره به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در ۸ تیر ماه گفت: در انتخابات مجلس براساس قانون باید حداقل در یک هشتم حوزه‌های دارای تعدد کرسی مجلس، انتخابات را به صورت کاملاً الکترونیکی برگزار می‌کردیم که با توجه به زمانی که داشتیم در مرحله اول در ۴ حوزه و در مرحله دوم در ۸ حوزه انتخابات را به صورت الکترونیکی داشتیم که به خوبی هم برگزار شد.
وی اضافه کرد: هم اکنون با توجه به محدودیتی که وجود دارد شورای نگهبان اعلام کرد که در این دوره انتخابات الکترونیکی نخواهیم داشت و ما هم تعرفه‌های کاغذی را در اختیار رای‌دهندگان خواهیم گذاشت و همان شیوه سنتی و قدیمی را در کلیه شعب و حوزه‌ها خواهیم داشت.
اسلامی یادآور شد: هم اکنون تعرفه‌های مورد نیاز چاپ شده و از ۲۵ خرداد تعرفه‌ها به استان‌ها ارسال خواهد شد.
برای مرحله دوم هم تدابیر لازم در خصوص تعرفه‌ها پیش بینی شده است.
سخنگوی ستاد انتخابات کشور ادامه داد: هم اکنون هم بحث آموزش فرمانداران را داریم و فرمانداران برای برگزاری انتخابات در حال آموزش هستند.