خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 31 خرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

پلمب کلینیک زیبایی پزشکی غیرمجاز در دماوند

تسنیم | استان‌ها | دوشنبه، 21 خرداد 1403 - 12:30
کارشناس شبکه بهداشت دماوند از شناسایی کلینیک زیبایی غیرمجاز در دماوند خبر داد و گفت: در این مرکز افراد بدون صلاحیت علمی و فنی و بدون اخذ مجوز قانونی، به راه اندازی کلینیک زیبایی اقدام کرده بودند که پس از شناسایی بلافاصله پلمب شد.
زيبايي،كلينيك،ژل،دماوند،گلزاري،اصالت،تزريق

به گزارش خبرگزاری تسنیم از دماوند، فاطمه گلزاری از شناسایی کلینیک زیبایی غیرمجاز خبر داد و گفت: پیرو گزارش‌های مردمی مبنی بر فعالیت غیرمجاز افرادی در قالب یک کلینیک پزشکی از مکان فوق بازدید به عمل آمد.
وی افزود: در این مرکز افراد بدون صلاحیت علمی و فنی که بدون اخذ مجوز قانونی به راه‌اندازی کلینیک زیبایی در گیلاوند اقدام کرده و با اقداماتی نظیر تزریق ژل، بوتاکس و سایر موارد مشابه فعالیت می‌کردند.
کارشناس شبکه بهداشت دماوند گفت: این کلینیک زیبایی با ورود بازرسان شبکه بهداشت و درمان دماوند، بلافاصله پلمب شده و پرونده متهمان به مراجع قضایی ارسال شد.
وی تصریح کرد: تمام فرآورده‌های سلامت‌محور از جمله ژل، بوتاکس و… باید دارای برچسب اصالت کالا باشند تا بیماران بتوانند از طریق مراجعه به سایت ttac.ir از بخش استعلام از اصالت فرآورده مصرفی خود اطمینان حاصل کنند.
گلزاری در پایان خاطرنشان کرد: همه اعمال زیبایی ازجمله تزریق ژل، بوتاکس و...
باید حتماً در مطب‌های دارای مجوز و تحت نظارت پزشک انجام گیرد و انجام هرگونه اقدامات درمانی و زیبایی مانند موارد ذکر شده در آرایشگاه‌ها و سالن‌های زیبایی ممنوع است.
انتهای پیام/