خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

چهارشنبه، 30 خرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

قطع واردات کاتالیست‌های صنعت نفت تا تابستان ۱۴۰۴

باشگاه خبرنگاران | اقتصادی | دوشنبه، 21 خرداد 1403 - 12:30
معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی از قطع واردات کاتالیست‌های صنعت نفت کشور تا تابستان ۱۴۰۴ خبر داد.
پتروشيمي،اعتباري،عرضه،محصولات،كشور

شاهمیرزایی معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی در نشست خبری عرضه اعتباری محصولات پتروشیمی گفت: امروزه بسیاری از واحد‌های صنعتی کشور که خوراک واحد‌های پتروشیمی را تولید می‌کنند انقلاب بزرگی در روند رو به رشد تولید داشتند به طوری که ۸۰ همت عرضه اعتباری در زمینه محصولات پتروشیمی داشته اند.
او افزود:در دوماهه اول امسال ۱۴ همت عرضه اعتباری محصولات پتروشیمی رقم خورده است که این نوع ایثار صنعتی تلقی خواهد شد، امسال باتوجه به شعار سال باید در این زمینه حرکت کنیم.
شاهمیرزایی افزود:ضرورت امروز کشور و موثرترین شعار سال تسهیل عرضه اعتباری محصولات پتروشیمی است، همچنین تا پایان تابستان سال ۱۴۰۴ تمامی واردات کاتالیست‌های صنعت نفت کشور متوقف می‌شود چرا که در این زمینه خودکفا می‌شویم.
شاهمیرزایی گفت:موضوع تأمین نقدینگی و سرمایه در گردش یکی از مهم‌ترین چالش‌های فعالان صنایع تکمیلی پتروشیمی کشور برای خرید مواد اولیه است، در نتیجه این راهبرد، حدود ۸۰ هزار میلیارد تومان عرضه اعتباری به صنایع پایین‌دست پتروشیمی از فروردین تا پایان اسفند ماه ۱۴۰۲ انجام شده است.
خبرنگار:رضا زارع