سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

آمریکا: حوثی‌ها سلاح‌هایی دارند که تا دریای مدیترانه می‌رسد - تسنیم

تسنیم | بین‌الملل | پنجشنبه، 03 خرداد 1403 - 02:13
یک مقام آمریکایی از نگرانی دولت این کشور از توانایی موشکی پیشرفته یمنی ها خبر داد.
درياي،آمريكا،موشكي،حملات،خليج،عدن،بلومبرگ

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، یک مقام وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) به خبرگزاری بلومبرگ گفت که دولت آمریکا از توانایی یمنی‌ها برای گسترش دامنه حملات خود به کشتی‌ها در خارج از دریای سرخ و خلیج عدن تا دریای مدیترانه نگران است.
او بدون ذکر نام خود افزود: گروه انصارالله یمن سلاح‌های پیشرفته در اختیار دارند و موشک‌های بالستیکی که به شکل بی سابقه مستقر کرده‌اند؛ علاوه بر این آن‌ها از پهپادها در حملات خود استفاده می‌کنند.
این ارزیابی در حالی است که مقامات نظامی آمریکا و شورای همکاری خلیج فارس روز چهارشنبه نشستی را در ریاض پایتخت عربستان سعودی برگزار کردند؛ به نوشته بلومبرگ، این نشست با هدف یکپارچه کردن سامانه‌های پدافند هوایی و موشکی منطقه و فعال سازی سامانه هشدار برگزار شده است.
نگرانی وزارت دفاع آمریکا از توانایی موشکی یمنی‌ها پس از آن است که مقامات یمن در ابتدای ماه جاری میلادی هشدار دادند که حملات خود را تا دریای مدیترانه گسترش خواهند داد.
یمنی‌ها از نوامبر 2023 بیش از 90 عملیات موشکی و پهپادی در دریای سرخ و خلیج عدن علیه کشتی‌هایی که به مقصد بندر ایلات حرکت می‌کنند، کشتی‌های اسرائیلی و کشتی‌های ائتلاف آمریکایی-انگلیسی انجام داده‌اند.
انتهای پیام/