خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

سه شنبه، 05 تیر 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

بازتاب گسترده مراسم تشییع شهدای ایران در رسانه‌های منطقه - تسنیم

تسنیم | بین‌الملل | چهارشنبه، 02 خرداد 1403 - 16:31
رسانه های منطقه امروز تیتر اصلی اخبار خود را به پوشش مراسم تشییع پیکر پاک شهدای خدمت ایران اختصاص داده و توجه ویژه ای به حضور گسترده هیئت های خارجی در مراسم رسمی که ساعت 4 برگزار می شود، داشتند.
مراسم،پيكر،تشييع،شهيد،ايراني،رئيسي،سيد،رئيس،ايران،اشاره،شركت ...

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، مراسم با شکوه بزرگداشت و تشییع پیکر شهدای خدمت، شهید آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی رئیس‌جمهور، شهید حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه، شهید آیت‌الله سیدمحمدعلی آل‌هاشم امام جمعه تبریز، شهید مالک رحمتی استاندار آذربایجان شرقی، سردار شهید سید مهدی موسوی سرتیم حفاظت رئیس‌جمهور، شهید خلبان سید طاهر مصطفوی خلبان، شهید خلبان محسن دریانوش کمک خلبان و شهید بهروز قدیمی کمک فنی پرواز در تهران بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌های منطقه‌ای و جهانی داشت و بسیاری از این رسانه‌ها مراسم تشییع پیکر شهدای ایرانی را به صورت زنده پوشش می‌دهند.
شبکه المیادین
آنچه که در نوع بازتاب مراسم تشییع پیکر مقامات شهید ایرانی در رسانه‌های منطقه جالب توجه بوده و همه به آن اشاره کرده‌اند حضور شمار زیادی از هیئت‌های خارجی در این مراسم است که برای عرض تسلیت و شرکت در مراسم تشییع پیکر پاک شهدای ایرانی به تهران آمده‌اند.
در همین زمینه شبکه المیادین با پوشش لحظه‌ای مراسم تشییع پیکر شهدا در تهران اعلام کرد که پیکر مطهر شهیدان سید ابراهیم رئیسی و دکتر حسین امیرعبداللهیان و همراهانشان در میان جمعیتی انبوه تشییع شد و امام سید علی خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی بر پیکر آنها اقامه نماز کردند.
المیادین به حضور اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی حماس در این مراسم اشاره و تاکید کرد: از جمله چهره‌های رسمی که در مراسم تشییع پیکر شهدای ایرانی سخنرانی کردند اسماعیل هنیه بود که این مصیبت وارده را به نمایندگی از ملت فلسطین و گروه‌های مقاومت و نیز از طرف مردم غزه به جمهوری اسلامی ایران تسلیت گفت.
هنیه همچنین گفت که شهید رئیسی در دیداری که در ماه رمضان با او داشت اطمینان داد که مسئله فلسطین هسته اصلی مسائل امت اسلامی است.
النشره لبنان
وب سایت النشره لبنان نیز از دیگر رسانه‌های عربی است که به بازتاب مراسم تشییع شهدای ایرانی پرداخته و نوشت: هیئت‌های رسمی بسیاری از کشورهای مختلف و همچنین شخصیت‌های حزبی خارجی متعددی برای شرکت در مراسم تشییع پیکر آیت الله سید ابراهیم رئیسی و دکتر حسین امیرعبداللهیان و همراهان آنها وارد تهران شدند.
این رسانه لبنانی گزارش داد که آقای نبیه بری رئیس پارلمان لبنان در راس هیئتی متشکل از عبدالله بوحبیب وزیر خارجه دولت موقت این کشور و شیخ علی الخطیب نایب رئیس مجلس اعلای اسلامی شیعیان برای شرکت در این مراسم به تهران رفتند.
همچنین بعد از ظهر امروز 50 هیئت ارشد خارجی در مراسم رسمی که بعد از ظهر برگزار می‌شود شرکت خواهند کرد.
شبکه الجزیره
شبکه الجزیره نیز یکی از تیترهای اصلی اخبار امروز خود را به پوشش مراسم تشییع پیکر شهدا در تهران اختصاص داده و اعلام کرد: آیت الله سید علی خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی ایران در حضور ده‌ها هزار نمازگزار بر پیکر سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور فقید و دکتر حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه ایران و همراهان آنها اقامه نماز کردند.
الجزیره در ادامه با اشاره به حضور گسترده مردم در تشییع پیکر پاک شهدا تاکید کرد: اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی حماس از جمله شخصیت‌های بارز در مراسم تشییع پیکر مقامات ایرانی بود که طی سخنرانی خود در این مراسم بر مواضع آیت الله رئیسی در حمایت دائمی از محور مقاومت و مسئله فلسطین تاکید کرد.
خبرگزاری سانا
خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) نیز به صورت لحظه‌ای در حال پوشش اخبار مراسم تشییع پیکر مقامات شهید ایرانی بوده و در این زمینه به حضور گسترده هیئت‌های خارجی در این مراسم و دیدار شماری از مقامات کشورها با رهبر معظم انقلاب اسلامی اشاره و اعلام کرد: 50 هیئت خارجی عالی رتبه در مراسمی که بعد از ظهر امروز برگزار می‌شود شرکت خواهند کرد که این هیئت‌ها در سطح رهبران کشورها، وزرای عالی رتبه، روسای پارلمان، هیئت‌های ویژه و ...
هستند.
روزنامه العربی الجدید
روزنامه قطری العربی الجدید نیز سرتیتر اصلی اخبار امروز خود را به پوشش مراسم تشییع پیکر مقامات شهید ایرانی اختصاص داده و در این زمینه نوشت: از اوایل صبح امروز چهارشنبه جمعیت انبوهی از مردم ایران برای شرکت در مراسم تشییع پیکر سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور و دکتر حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه ایران و همراهان آنها راهی دانشگاه تهران شدند.
این رسانه قطری به اقامه نماز بر پیکر شهدا توسط رهبر معظم انقلاب اشاره و اعلام کرد: جمع زیادی از هیئت‌ها و شخصیت‌های خارجی در مراسم رسمی امروز در تهران شرکت می‌کنند.
اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی حماس در سخنرانی خود در مراسم تشییع پیکر شهدای ایرانی به مواضع جمهوری اسلامی ایران در حمایت از آرمان فلسطین اشاره کرده و این ضایعه را به رهبری و دولت و ملت ایران تسلیت گفت.
القدس العربی
روزنامه القدس العربی نیز از دیگر رسانه‌های عربی بود که پوشش مراسم تشییع مقامات شهید ایرانی را در اولویت اخبار امروز خود قرار داد و اعلام کرد: کشورهای مصر و تونس و عراق امروز چهارشنبه از مشارکت مقامات خود در مراسم تشییع پیکر سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور فقید ایران و دکتر حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه این کشور و همراهان آنها خبر دادند.
این رسانه افزود: وزارت خارجه مصر در بیانیه‌ای اعلام کرد که سامح شکری وزیر خارجه آن به نمایندگی از مصر برای شرکت در مراسم عزاداری رئیس جمهور ایران و وزیر خارجه این کشور و همراهان آنها راهی تهران می‌شود و مصر بر همبستگی با کشور برادر جمهوری اسلامی ایران در این شرایط حساس تاکید کرد.
القدس العربی همچنین به مشارکت اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی حماس در مراسم تشییع پیکر مقامات شهید ایرانی و سخنان وی درباره موضع ثابت آیت الله رئیسی در حمایت از آرمان فلسطین اشاره کرد.
روزنامه رای‌الیوم
روزنامه فرامنطقه‌ای رای الیوم نیز در سرتیتر اخبار امروز خود به مراسم تشییع پیکر مقامات شهید ایرانی و اقامه نماز بر پیکر آنها توسط رهبر معظم انقلاب اشاره و اعلام کرد: اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی حماس و شیخ نعیم قاسم معاون دبیرکل حزب الله از جمله شخصیت‌های رسمی بودند که امروز در مراسم تشییع پیکر سید ابراهیم رئیسی و دکتر حسین امیرعبداللهیان و همراهان آنها شرکت کردند و ساعت 4 بعد از ظهر امروز مراسمی رسمی با حضور گسترده هیئت‌های ارشد خارجی برگزار خواهد شد.
رسانه‌های سعودی نیز به شکل گسترده مراسم تشییع پیکر مقامات شهید ایرانی را بازتاب دادند.
روزنامه الشرق الاوسط عربستان
روزنامه الشرق الاوسط در این زمینه اعلام کرد که جمعیت زیادی از ایرانی‌ها از صبح امروز چهارشنبه در مرکز تهران گرد هم آمدند تا در مراسم تشییع پیکر آقای ابراهیم رئیسی و حسین امیرعبداللهیان و همراهان آنها شرکت کنند.
این رسانه سعودی با انتشار تصاویر گسترده از مراسم تشییع پیکر پاک شهدای ایرانی به اقامه نماز بر پیکر آنها توسط رهبر معظم انقلاب اسلامی اشاره و اعلام کرد که قرار است هیئت‌های زیادی از کشورهای مختلف در مراسم رسمی که بعد از ظهر امروز برگزار می‌شود شرکت کنند.
شبکه الحدث عربستان
شبکه الحدث عربستان نیز به حضور جمعیت انبوه در مراسم تشییع پیکر آیت الله سید ابراهیم رئیسی و دکتر حسین امیرعبداللهیان و همراهان آنها و اقامه نماز بر پیکر این شهدا توسط رهبر معظم انقلاب اشاره و اعلام کرد: اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی حماس از شخصیت‌های برجسته در این مراسم بود که گفت: من آمده‌ام تا به نام ملت فلسطین و به نام گروه‌های مقاومت فلسطین و به نام غزه به ملت و دولت و رهبری ایران تسلیت بگویم.
این شبکه سعودی همچنین به آن بخش از سخنان هنیه مبنی بر اینکه شهید رئیسی به او اطمینان داده بود «مسئله فلسطین در قلب اولویت‌های امت اسلامی قرار دارد و ایران تا رسیدن مردم فلسطین به خواسته‌های خود از مقاومت حمایت خواهد نمود» اشاره کرد.
انتهای پیام/