خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

سه شنبه، 05 تیر 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

خدمات شهید آیت‌الله رئیسی در حافظه تاریخ ماندگار شد - تسنیم

تسنیم | استان‌ها | چهارشنبه، 02 خرداد 1403 - 16:30
استاندار بوشهر با بیان اینکه تمام تصمیم گیری شهید آیت الله رئیسی در راستای منافع و حل مشکلات و تحقق مطالبات مردم بود گفت: مجاهدت، خدمات، فعالیت های انقلابی رئیس جمهور جهادگر در حافظه تاریخی ایران ماندگار شد.
بوشهر،رئيس،جمهور،شهيد،رئيسي،استان،ايران،بالگرد،اجرايي،سفر،ان ...

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، احمد محمدی‌زاده ظهر امروز در اجتماع مردم سوگوار رئیس جمهور شهید و دیگر شهدای سانحه بالگرد با تسلیت این حادثه تاسف‌بار با استناد به بیانات امام راحل که ملت ایران با وفادارترین ملت‌ها به اسلام و انقلاب است اظهار داشت: ملت ایران با حضور در آیین و مراسم گوناگون در دفاع از انقلاب وفاداری خود را نشان داده‌اند و امروز در تشییع شهیدان حادثه دلخراش سانحه بالگرد اوج ارادت خود را به رئیس جمهور شهید و دیگر شهدای سقوط بالگرد به منصه ظهور رساندند.
وی با بیان اینکه مردم قدرشناس استان بوشهر در سوگ شهادت رئیس جمهور آیت‌الله رئیسی و دیگر شهدا این واقعه در همه مساجد، حسینیه‌ها و امام‌زادگان مراسم عزاداری برپا کرده‌اند گفت: ایستادگی مردم وفادار سبب ماندگاری نظام اسلامی ایران در حوادث سخت شده است.
استاندار بوشهر با اشاره به اینکه مؤمنان دارای ویژگی‌ها از جمله مبارزه مستمر با کفار، کوچک نفس، خدمت به مردم و رسیدگی به مشکلات جامعه در دستور کار قرار دارند گفت: شهید آیت‌الله رئیسی در مبارزه و تحقیر آمریکا کودک‌کشان صهیونیستی، انگلیس و دیگر کفار و ظالمان از هیچ کوششی فروگذاری نمی‌کرد و همواره به قرآن کریم و شهدا ادای احترام و تکریم می‌کرد.
محمدی‌زاده با بیان اینکه شهید آیت‌الله رئیسی خدمتگزاری و نوکری مردم را افتخار خود می‌دانست اضافه کرد: در نخستین سفر استانی رئیس جمهور به بوشهر در سال 1400 موضوع مشکل آب شرب مردم استان بوشهر مطرح شد و در بازدید از نیروگاه اتمی بوشهر رئیس سازمان انرژی اتمی ایران آمادگی خود را برای ساخت آب‌شیرین‌کن با ظرفیت 75 هزار مترمکعب اعلام کرد و رئیس جمهور بری اجرایی شدن آن تأکید کرد.
وی با بیان اینکه اکنون پیشرفت این پروژه به‌عنوان بزرگترین آب‌شیرین‌کن استان بوشهر در جوار نیروگاه اتمی تسریع یافته است خاطرنشان کرد: در سفر دوم رئیس جمهور در سال 1401 پروژه آب‌شیرین‌کن مپنا با ظرفیت 36 هزار مترمکعب در ساحل بوشهر افتتاح شد و در دیدار شهید آیت‌الله رئیسی رئیس جمهور با کشاورزان اهرم تنگستان، آنان خواستار ساخت سد بر روی رودخانه باهوش شدند که با دستور رئیس جمهور مطالعه آن آغاز و پس از مدتی اجرایی شد و اکنون پیشرفت آن بالای 30 درصد است.
استاندار بوشهر یکی دیگر از خدمات ماندگار رئیس جمهور فقید در سفر به بوشهر را اجرایی شدن قطعات مختلف خط ریلی بوشهر به شیراز اعلام و خاطرنشان کرد: با وجود اینکه این پروژه نیاز به اعتبارات ویژه داشت، با پیگیری رئیس جمهور و موافقت رهبر معظم انقلاب اسلامی 1.2 میلیارد دلار از محل تهاتر نفت مصوب شد.
محمدی‌زاده واگذاری زمین برای تولید پرورش میگو به جوانان بومی استان بوشهر را از دیگر آثار سفر رئیس جمهور دانست و بیان کرد: در این راستا تاکنون 650 هکتار در شیف بوشهر و 70 هکتار در دیلم به جوانان در عرصه پرورش میگو واگذار شده است.
شهید آیت‌الله رئیسی در تمام اوقات برای رفع مشکلات مردم تدبیر و چاره‌اندیشی می‌کرد.
تمام تصمیم‌گیری شهید آیت‌الله رئیسی در راستای منافع و حل مشکلات و تحقق مطالبات مردم بود.
استاندار بوشهر توجه ویژه به نیازمندان، مددجویان بهزیستی کمیته امداد و محرومان را از دیگر ویژگی شهید آیت‌الله رئیسی دانست و تصریح کرد: مردم استان بوشهر قدردان این خدمات رئیس جمهور شهید هستند که حضور حماسی در مراسم عزاداری شهدای سانحه بالگرد موید این موضوع است.
محمدی‌زاده با بیان اینکه انقلاب اسلامی ریشه در قرآن، عاشورا و آموزه‌های دینی و مذهبی دارد گفت: مجاهدت، خدمات، فعالیت‌های انقلابی رئیس‌جمهور جهادگر در حافظه تاریخی ملت ایران ماندگار شد.راه و مسیر خدمات رئیس جمهور فقید بی‌وقفه در رسیدگی به مطالبات مردم ادامه دارد و عهد می‌بندیم این مهم در دستور کار همه مسئولان دستگاه‌های اجرایی قرار دارد.
انتهای پیام/190