خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

سه شنبه، 05 تیر 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

ترامپ سیاست کنترل جمعیت را ممنوع نمی‌کند - تسنیم

تسنیم | بین‌الملل | چهارشنبه، 02 خرداد 1403 - 15:13
دونالد ترامپ نامزد جمهوری خواهان برای انتخابات 2024، اظهار کرد که سیاست کنترل جمعیت را ممنوع نخواهد کرد.
بارداري،محدوديت،سقط،جنين،ايالت،اعمال،پاسخ،سياست،موضوع،هفته،ق ...

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، دونالد ترامپ نامزد جمهوری خواهان برای انتخابات 2024، در پاسخ به انتقادات درباره اظهارات اخیرش درخصوص کنترل جمعیت گفت: هیچ محدودیتی بر سیاست کنترل جمعیت و زاد و ولد اعمال نخواهد کرد.
ترامپ در پستی در شبکه اجتماعی تروث سوشیال نوشت: من هرگز و هرگز از سیاست های اعمال محدودیت بر کنترل جمعیت و زاد و ولد حمایت نمی کنم.
نامزد جمهوری خواهان روز گذشته در جریان یک مصاحبه در پاسخ به سوالی درباره اینکه آیا از اعمال هرگونه محدودیت بر حق افراد در پیشگیری از بارداری حمایت می کند، اظهار کرد: ما به این موضوع می پردازیم و در زمان کوتاهی سیاستی را درباره آن اعمال می کنیم و من فکر می کنم این چیزی است که برای شما جالب است.
وی همچنین در پاسخ به اینکه آیا این سیاست ها شامل استفاده از قرص های معروف روزانه برای جلوگیری از بارداری است افزود: کارهای زیادی است که باید در این باره در برخی ایالت ها انجام شود و سیاست ها در این باره در برخی ایالت ها با ایالت های دیگر متفاوت است.
نبرد بر سر حقوق باروری تبدیل به موضوعی بحرانی در رقابت های انتخاباتی 2024 شده است.
نتایج آخرین نظرسنجی ها نشان می دهد اغلب مردم آمریکا محدودیت سختگیرانه بر این حقوق را نمی پذیرند و دموکرات ها امیدوارند این موضوع میلیون ها زن و طرفداران مستقل را متقاعد کند تا خواسته خود را دنبال کنند.
در همین حال کمپین جو بایدن بلافاصله پس از این اظهارات ترامپ، در پستی در شبکه اجتماعی ایکس نوشت: ترامپ می خواهد استفاده از قرص های ضدبارداری را محدود کند.
ترامپ نیز به سرعت در پاسخ به این پست، در پست دیگری نوشت: دموکرات ها درباره موضع او نسبت به این مساله دروغ می گویند.
علاوه بر این، ترامپ درباره اعمال محدودیت بر داروی سقط جنین میفپریستون که برای پایان دادن به بارداری استفاده می شود، پاسخی نداد.
این در حالی است که ترامپ هفته هاست وعده داده تا سیاست خود را درباره استفاده از این قرص با توجه به استفاده از آن در ایالت هایی که عمل جراحی برای سقط جنین در آنجا ممنوع است، اعلام کند.
سقط جنین با استفاده از دارو، رایج ترین روش پایان دادن به بارداری است که در حال حاضر بیش از 60 درصد موارد سقط جنین در آمریکا با این روش انجام می شود.
انتظار می رود در اواخر ماه ژوئن دادگاه عالی آمریکا اجازه استفاده از این قرص ها برای پایان دادن به بارداری تا هفته دهم به جای هفته هفتم را صادر کند.
ترامپ همواره با حزب خود در موضوع حقوق بارداری چالش داشته است.
سال گذشته زمانی که برخی ایالت ها مانند فلوریدا محدودیت 6 هفته ای را به عنوان زمان پایان دادن به بارداری تصویب کرد، ترامپ گفت: این بسیار بی رحمانه است و به جمهوری خواهان به لحاظ سیاسی آسیب می رساند.
وی اوایل سال جاری در جریان انتخابات مقدماتی درون حزبی جمهوری خواهان و تحت فشارهای گروه های مخالف سقط جنین پیشنهاد محدودیت 15 هفته ای برای سقط جنین را مطرح کرد.
اما در نهایت با رد این موضوع ابراز کرد این موضوع باید در حوزه اختیارات ایالت ها باقی بماند.
و بدین ترتیب برخی فعالان محافظه کار ناامید شدند.
ترامپ در مصاحبه روز گذشته خود از دادن پاسخ به وتو کردن لایحه ای که شامل اعمال محدودیت ملی 15 هفته‌ای بر بارداری خودداری کرد و گفت: من فکر نمی کنم هیچ دلیلی برای این کار وجود داشته باشد.
او تصریح کرد که از قراردادن استثنا بر موارد بارداری ناشی از تجاوز حمایت خواهد کرد و از حق حیات مادران نیز پشتیبانی می کند.
انتهای پیام/