خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

سه شنبه، 05 تیر 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

نیویورک‌تایمز: جمعیت کثیری از مردم برای تشییع رئیسی به خیابان‌های تهران آمدند

مشرق | سیاسی | چهارشنبه، 02 خرداد 1403 - 14:47
روزنامه آمریکایی در گزارشی مبسوط درباره برگزاری مراسم تشییع شهیدان سید ابراهیم رئیسی، حسین امیرعبداللهیان و همراهانشان به حضور رئیس دفتر سیاسی حماس و جمعیت انبوه حاضر در این مراسم اشاره کرد.
مراسم،گزارش،تهران،ايران،سانحه،مقامات،روزنامه

به گزارش مشرق، روزنامه نیویورک‌تایمز در گزارش خود با اشاره به سانحه روز یک‌شنبه سقوط بالگرد حامل رئیس‌جمهور شهید و همراهان وی نوشت: پیکر رئیس جمور فقید ایران، وزیر امور خارجه و چند تن دیگر از مقامات ایران ابتدا برای تشییع به تبریز، نزدیک‌ترین شهر به محل وقوع سانحه و سپس به شهر مذهبی قم و بعد از آن برای برگزاری مراسم به تهران منتقل شد.
نیویورک تایمز در ادامه به اقامه نماز رهبر معظم انقلاب بر پیکرهای شهدای خدمت اشاره کرد و افزود: تعداد زیادی از مقامات ارشد و سران کشورهای خارجی نیز قرار است بعدازظهر امروز (چهارشنبه) در مراسمی برای گرامیداشت یاد و خاطره سید ابراهیم رئیسی در تهران حضور بهم رسانند.
این روزنامه افزود: جمعیت کثیری از مردم ایران تمامی خیابان‌های مرکز تهران را برای شرکت در این مراسم پر کردند و حمایت خود را از دولت خود نشان دادند.
نیویورک‌تایمز همچنین گزارش داد «اسماعیل هنیه» رئیس دفتر سیاسی حماس نیز در مراسم امروز حضور یافت و در آن سخنرانی کرد.