خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 30 اردیبهشت 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

نمایش جدید آمریکا درباره غزه: تعیین نماینده ویژه!

باشگاه خبرنگاران | بین‌الملل | پنجشنبه، 06 اردیبهشت 1403 - 19:53
دولت آمریکا در یک اقدام نمایشی جدید، نماینده‌ای ویژه در امور نوار غزه و همچنین مسائل انسان‌دوستانه در غرب آسیا تعیین کرد.
غزه،آمريكا،جنگ،امور،دولت

دولت آمریکا که اصلی‌ترین عامل ادامه‌دار شدن جنگ در غزه است، در اقدامی نمایشی یک مقام جدید را به عنوان نماینده ویژه دولت در امور غزه انتخاب کرده است.
جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا، «لایز گراند» که سابقاً از مقام‌های سازمان ملل بوده را به سمت «نماینده ویژه در امور غزه/مسائل انسان‌دوستانه در خاورمیانه» منصوب کرد.
آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا در بیانیه‌ای گفت که ارائه کمک‌های انسان‌دوستانه در غزه بایستی افزایش و مداومت داشته باشد.
این انتصاب در شرایطی انجام شده که دولت آمریکا تا کنون به درخواست‌های عمومی برای تحت فشار قرار دادن اسرائیل جهت اتمام جنگ در غزه از جمله از طریق قطع ارسال سلاح توجهی نشان نداده است.
در عوض این کشور در بیش از ۲۰۰ روزی که از جنگ غزه می‌گذرد، انجام اقدامات نمایشی مانند پرتاب بسته‌های کمکی برای مردم غزه و یا صدور بیانیه در خصوص ضرورت افزایش کمک‌رسانی‌ها به این منطقه را در دستور کار داشته است.
منبع: تسنیم