خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

چهارشنبه، 09 خرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

اجرای طرح کتابخانه فرهنگی سیار برای اوقات فراغت زائران حج

تسنیم | استان‌ها | پنجشنبه، 06 اردیبهشت 1403 - 16:30
معاون فرهنگی بعثه مقام معظم رهبری در مورد نحوه پر کردن اوقات فراغت زائران بعد از انجام اعمال و مناسک حج، از اجرای طرح کتابخانه فرهنگی سیار و مسابقات کتابخوانی خبر داد.
حج،قم،زائران،همايش،ارائه،معينه،بعثه،مدرسين،معارف،علميه،روحانيون

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم، حجت‌الاسلام سید حسین رکن‌الدینی در همایش سراسری «روحانیون، معین و معینه‌های کاروان‌های حج 1403» که امروز با حضور نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت در شهر مقدس قم برگزار شد، توصیه هایی به حاضران ارائه کرد و گفت: انتظار این است که سیاست‌های بعثه مقام معظم رهبری در این سفر معنوی رعایت شود.
وی در مورد نحوه پرکردن اوقات فراغت زائران بعد از انجام اعمال و مناسک حج با اشاره به اجرای طرح کتابخانه فرهنگی سیار، افزود: زائران در مکه در بیش از 60 هتل اسکان دارند و می‌توان مسابقات کتابخوانی هم برگزار کرد.
حجت‌الاسلام رکن‌الدینی با اشاره به شبهاتی که ممکن است در حج مطرح ‌شود، گفت: روحانیون و زائران زبان‌دان با رعایت مسائل به این شبهات پاسخ دهند و به «طرح مودت» اهتمام بورزند.
آیت‌الله جواد مروی؛ عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و از اساتید درس خارج سخنران بعدی این همایش بود که در باب ارشاد سخن گفت و ارشاد را نیازمند توجه به ضرورت‌هایی عنوان کرد.
وی افزود: شما به عنوان مبلغ باید رفتاری توام با محبت داشته باشید و با آگاهی در میان مردم حاضر شوید.
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: دنیا تشنه شنیدن معارف حق اهل بیت است و حج امسال یک فرصت ویژه برای ما و انقلاب اسلامی ایران ایجاد کرده که در تاریخ بی‌بدیل است و در این راستا باید به وظیفه خود در راستای حفظ وحدت و انتقال درست معارف اهل بیت(ع) عمل کنیم.
حجت‌الاسلام غلام‌عباس عشرتی، مدیر جذب و سازماندهی معاونت فرهنگی بعثه مقام معظم رهبری نیز در این همایش با ارائه آماری گفت: برای حج امسال بیش از 710 نفر روحانی، معین و معینه اعزام خواهند شد و انتظار می رود با حضور و فعالیت بانوان معینه خدمات مطلوبی به بانوان حج‌گزار ارائه شود.
انتهای پیام/