خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

چهارشنبه، 09 خرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

شمار شهدای نوار غزه به ۳۴ هزار و ۳۰۵ نفر رسید/ شهادت ۱۴۱ خبرنگار

مشرق | بین‌الملل | پنجشنبه، 06 اردیبهشت 1403 - 15:06
وزارت بهداشت غزه تازه ترین آمار شهدای تجاوزهای رژیم صهیونیستی را منتشر و اعلام کرد که شمار شهدای فلسطین از آغاز تجاوزگری ارتش این رژیم به نوار غزه در هفتم اکتبر به ۳۴ هزار و ۳۰۵ نفر افزایش یافت.
زخمي،نفر،غزه،شهادت،صهيونيستي،فلسطيني

به گزارش مشرق، به نقل از الجزیره، وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرد که ارتش رژیم صهیونیستی در ۵ مورد جنایت در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۴۳ شهروند فلسطینی را شهید و ۶۴ نفر دیگر را زخمی کرد.
بر اساس این گزارش، با احتساب این شهدا، شمار شهدای فلسطین از آغاز تجاوزگری ارتش رژیم صهیونیستی به نوار غزه در هفتم اکتبر ۲۰۲۳ (۱۵ مهر۱۴۰۲) به ۳۴ هزار و ۳۰۵ نفر و شمار زخمی ها نیز به ۷۷ هزار و ۲۹۳ نفر رسید.
این در حالی است که حملات امروز رژیم صهیونیستی به شمال اردوگاه النصیرات و نیز شرق اردوگاه البریج در مرکز نوار غزه به شهادت و زخمی شدن شماری دیگر از ساکنان این منطقه منجر شد.
از سوی دیگر منابع فلسطینی از شهادت یک خبرنگار دیگر به دست رژیم صهیونیستی در غزه خبر دادند.
منابع فلسطینی همچنین اعلام کردند که محمد بسام الجمل خبرنگار فلسطینی که در حمله چهارشنبه شب جنگنده‌های اسرائیلی به خانه‌اش در محله الجنینه در شرق رفح زخمی شده بود، بر اثر شدت جراحات وارده به شهادت رسید.
در این حمله ۶ نفر شهید و تعدادی هم زخمی شدند.
با شهادت این خبرنگار، شمار شهدای رسانه در غزه از آغاز جنگ به ۱۴۱ نفر افزایش یافت.