خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 30 اردیبهشت 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

یورش دوباره صهیونیست‌ها به مسجدالاقصی

مشرق | بین‌الملل | پنجشنبه، 06 اردیبهشت 1403 - 11:42
صدها شهرک نشین صهیونیست بار دیگر با یورش به مسجدالاقصی در شهر قدس اشغالی، این مکان مقدس را مورد هتک حرمت قرار دادند.
مسجدالاقصي،صهيونيست،شهرك،روز،شهر،گزارش،پسح،يورش

به گزارش مشرق، به نقل از الجزیره، منابع فلسطینی در قدس اشغالی از یورش شهرک نشینان صهیونیست به مسجدالاقصی و هتاکی به این مکان مقدس از سوی اشغالگران خبر دادند.
در سومین روز از عید موسوم به پسح ، شماری دیگر از صهیونیست ها با ورود به مسجدالاقصی، به پرسه زنی در محوطه های آن پرداختند.
در همین حال، خبرنگار الجزیره گزارش داد که بیش از ۴۳۰ شهرک نشین صهیونیست در سومین روز از عید موسوم به پسح، به مسجدالاقصی یورش بردند.
اداره اوقاف اسلامی فلسطین در قدس اشغالی نیز اعلام کرد که صهیونیست ها مراسم تلمودی در محوطه های مسجدالاقصی انجام دادند و پلیس رژیم صهیونیستی مانع از ماندن فلسطینیان در این مکان مقدس شد.
همچنین خبرنگار الجزیره گزارش داد که شهرک نشینان صهیونیست مراسم تلمودی را در نزدیکی باب القطانین از درب های مسجدالاقصی انجام دادند.
طبق قوانین بین المللی، اداره مسجدالاقصی زیر نظر دولت اردن است و همه سیاست های رژیم صهیونیستی علیه مقدسات مسلمانان و مسیحیان در بیت المقدس اشغالی و علیه ساکنان آن، نقض آشکار قوانین بین المللی است.
قوانین بین المللی تصریح دارد که شهر قدس یک شهر تحت اشغال است و اشغالگران حق تغییر وضعیت کنونی شهر را ندارند.
این خبر در حالی منتشر می شود که اداره اوقاف اسلامی روز چهارشنبه نیز اعلام کرد که ۵۳۲ شهرک نشین به مسجدالاقصی یورش بردند.
خبرگزاری فلسطینی معا نیز روز گذشته گزارش داد که نظامیان رژیم اشغالگر اسرائیل از روز چهارشنبه به بهانه عید موسوم به پسح، مسجد ابراهیمی در شهر الخلیل در جنوب کرانه باختری را به روی نمازگزاران مسلمان بست و آن را به روی شهرک نشینان صهیونیست باز کرد.