خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 30 اردیبهشت 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

حماس: عملیات «وعده صادق» یک پاسخ راهبردی به اشغالگران بود

تسنیم | بین‌الملل | پنجشنبه، 06 اردیبهشت 1403 - 11:13
یک رهبر حماس با اشاره به اینکه رژیم اشغالگر امروز در باتلاق گرفتار شده و حمله به رفح هم نمی تواند آن را از شکست نجات دهد گفت عملیات «وعده صادق» پاسخی راهبردی به دشمن بود و اهمیت ضربه ای که این عملیات به اسرائیل وارد کرد کمتر از طوفان الاقصی نیست.
غزه،فلسطين،مقاومت،صهيونيستي،رژيم،ايران،عمليات،اشغالگر،ادامه، ...

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، «علی برکه» از رهبران ارشد حماس و رئیس اداره روابط ملی این جنبش در خارج طی سخنانی به تحولات اخیر نبرد با دشمن صهیونیستی اشاره و اعلام کرد که ملت فلسطین در نهایت پیروز این جنگ خواهند بود و مقاومت با قدرت در نوار غزه باقی می ماند.
علی برکه در گفتگوی اختصاصی با شبکه المیادین به دومینوی استعفاها در ارتش رژیم صهیونیستی بعد از شکست در عملیات طوفان الاقصی اشاره و اعلام کرد که رئیس شعبه اطلاعات ارتش اشغالگر بعد از اعتراف به شکست در پیش‌بینی حمله بزرگ طوفان الاقصی در هفت اکتبر 2023 مجبور به استعفا شد.
نتانیاهو و وزرای او تصور می‌کردند که در این جنگ می‌توانند طی چند هفته مقاومت را شکست دهند اما امروز در ماه هفتم جنگ هستیم و صهیونیست‌ها نمی‌توانستند ارزیابی کنند که مقاومت خودش را برای یک جنگ طولانی در چند ماه و حتی یک سال و شاید بیشتر آماده کرده است.
سلاح‌های مقاومت فلسطین دشمن را غافلگیر کرد و اکنون اشغالگران در یک جنگ فرسایشی در غزه گرفتار شده‌اند.
صهیونیست‌ها را در رفح غافلگیر می‌کنیم
وی درباره تهدیدات صهیونیست‌ها برای حمله به رفح در جنوب غزه گفت که نتانیاهو مدعی است حمله به رفح مرحله آخر جنگ می‌باشد و بعد از آن اسرائیل پیروز خواهد شد اما صهیونیست‌ها دیدند که در شمال و شهر غزه و دیرالبلح شکست خوردند و بنابراین هرگز در رفح موفق نخواهند بود.
مقاومت آماده مقابله با هرگونه تجاوز رژیم صهیونیستی به رفح می‌باشد و ما گردان‌هایی داریم که هنوز در نبرد زمینی غزه مشارکت نکرده‌اند.
رزمندگان ما در این گردانها کاملا آموزش دیده و آماده هستند و قدرت کامل برای مقابله با نیروهای دشمن را دارند.
بنابراین ما غافلگیری‌های زیادی برای صهیونیست‌ها در رفح داریم و به رژیم اشغالگر می‌گوییم اگر می خواهید وارد رفح شوید باید خودتان را برای تلفات سنگین در سطح نظامیان و افسران و تجهیزات خود آماده کنید.
این رهبر حماس تصریح کرد که رژیم اشغالگر اکنون در حال خروج از بیشتر مناطق نوار غزه است و با وجود تجاوز زمینی گسترده‌ای که انجام داد اما نتوانست به تونل‌های مقاومت برسد و رزمندگان مقاومت همچنان در حال غافلگیر کردن نیروهای دشمن هستند.
اشغالگران بعد از 7 ماه به هیچ چیز نرسیدند
وی با اشاره به سرگردانی ارتش رژیم صهیونیستی در غزه تصریح کرد که اکنون ارتش اشغالگر در غزه برای نتانیاهو می‌جنگد و خسته شده و هدف مشخصی ندارد.
صهیونیست‌ها ادعا می‌کنند که می‌خواهند مقاومت را از بین ببرند اما بعد از هفت ماه به هیچ هدفی نرسیده‌اند.
مقاومت امروز در بهترین شرایط قرار دارد و با مهارت شجاعت و قدرت می‌جنگد و این در حالی است که دشمن صهیونیستی کاری جز قتل عام غیرنظامیان نمی‌تواند انجام دهد و انتقام خود را از غیرنظامیان می‌گیرد؛ از بمباران مدارس و بیمارستان‌ها و مساجد و کلیساها گرفته تا اعدام میدانی غیرنظامیان بی دفاع.
وی اظهار داشت، اخیرا گزارش‌ها ‌نشان داد که رژیم غاصب صهیونیستی هزاران زن و مرد و کودک را در بیمارستان ناصر واقع در خان‌یونس در جنوب غزه اعدام میدانی کرده و اعضای بدن آنها را ربوده تا در بازارهای بین‌المللی بفروشدو من اینجا می‌پرسم که جامعه بین المللی و سازمان ملل و سازمان‌های حقوق بشری و دیوان بین المللی دادگستری که تصمیم به توقف نسل کشی علیه مردم فلسطین گرفته بود دقیقا کجا هستند؟
مقاومت تا اخراج کامل اشغالگران از فلسطین ادامه خواهد داشت
علی برکه افزود که مردم فلسطین از زمان اعلامیه بالفور در وضعیت جنگی قرار دارند و با اشغالگران انگلیسی و صهیونیستی جنگیده‌اند.
ما همچنان به مقاومت خود ادامه می‌دهیم و عقب نشینی نمی‌کنیم و مبارزه و مقاومت ما تا زمان اخراج کامل اشغالگران از همه سرزمین و مقدسات فلسطین ادامه خواهد داشت.
وی تاکید کرد که کشورهای عربی مسئولیت دارند به مردم غزه کمک کنند و محاصره این منطقه را بشکنند و ما دست کم در روز به 500 کامیون کمک‌های ضروری نیاز داریم و هزاران نفر باید برای آوردن دارو و غذا به غزه بسیج شوند.
حزب‌الله بار بزرگی از دوش مقاومت در غزه برداشته است
وی در ادامه از جبهه‌های حامی غزه از جمله حزب الله در جنوب لبنان قدردانی و اعلام کرد که مقاومت لبنان بیش از300 شهید را در راه حمایت از غزه تقدیم کرده و ارتش اشغالگر را فلج و آن را مجبور کرد که چهار لشکر خود را از جنوب فلسطین اشغالی به شمال منتقل کند و همین امر موجب کاهش فشار بر جبهه غزه شد.
همچنین شاهد آوارگی بیش از 100 هزار شهرک‌نشین صهیونیست در شمال فلسطین اشغالی هستیم و بیش از یک میلیارد دلار خسارت به این جبهه در نتیجه حملات حزب الله وارد شده و زندگی صهیونیست‌ها در شمال کاملا فلج گشته است.
علی برکه ادامه داد، اگر عملیات‌های حزب الله را طی هفته‌های گذشته دنبال کرده باشید متوجه می‌شوید که مقاومت لبنان عملیات‌های خود را به مرحله بسیارپیشرفته‌ای رسانده و دشمن صهیونیستی مدام در حال غافلگیر شدن است.
دشمن اشغالگر در جبهه لبنان گیر افتاده و باتلاق آن هر روز عمیق تر می‌شود و متوجه شده که بعد از شکست در نوار غزه نمی‌تواند جبهه دیگری را باز کند؛ زیرا مشخص است که حزب الله در همه سطوح از مقاومت فلسطین قدرتمندتر بوده و در شرایط بهتری قرار دارد و بنابراین صهیونیست‌ها که در غزه گرفتار شده‌اند به هیچ وجه آمادگی مقابله با حزب الله را ندارند.
وی همچنین به جبهه یمن در حمایت از غزه اشاره و اعلام کرد که یمنی‌ها کشتیرانی رژیم اشغالگر و متحدان آن در دریای سرخ را مختل کرده‌اند و از حمل و نقل کالاها برای رژیم صهیونیستی جلوگیری می‌کنند و همین امر کمک زیادی به فلسطینی‌ها می‌کند و بار مردم غزه را کاهش می‌دهد.
این در حالی است که خود یمن سال‌ها در محاصره بوده اما اکنون کنار مردم فلسطین ایستاده و ما به برادران شرافتمند یمنی درود می‌فرستیم.
همچنین لازم است به عملیات‌های مقاومت عراق در حمایت از غزه نیز اشاره کنیم.
رزمندگان مقاومت عراق حملات موشکی و پهپادی خود به پایگاه‌های آمریکایی و همچنین مواضع رژیم صهیونیستی در عمق فلسطین اشغالی ادامه می‌دهند.
پاسخ ایران به صهیونیست‌ها راهبردی بود
این مسئول ارشد حماس در ادامه به عملیات «وعده صادق» جمهوری اسلامی ایران ضد رژیم صهیونیستی در عمق فلسطین اشغالی اشاره و تاکید کرد که پرواز پهپادها و موشک‌های ایران بر بالای قدس و فلسطین برای ما بسیار غرور آفرین و افتخار آمیز بود.
پاسخ ایران به رژیم صهیونیستی یک پاسخ راهبردی بود که رژیم اشغالگر را به شدت تحت تاثیر قرار داد و وضعیت صهیونیست‌ها را دشوارتر کرد.
اتفاقی که افتاد و پاسخ ایران یک مانور زنده بود و موشک‌های بالستیک جمهوری اسلامی ایران به اهداف خود به طور کامل در داخل فلسطین اشغالی رسیدند.
وی با اشاره به ابعاد راهبردی عملیات ایران گفت که مقامات ایرانی صراحتا تاکید کردند این عملیات در پاسخ به جنایت رژیم صهیونیستی در حمله به کنسولگری ایران در دمشق بوده و ایرانی‌ها هرگز نگفتند که این عملیات را برای آزادسازی فلسطین انجام می دهند.
این عملیات به طور دقیق به همه اهداف خود رسید و امروز وضعیت روانی صهیونیست‌ها به شدت ضعیف است.
اهمیت ضربه عملیات ایران به صهیونیست‌ها کمتر از طوفان الاقصی نبود
برکه تصریح کرد که از سوی دیگر صهیونیست‌ها جرات انجام تحرک دیگری ضد ایران را نداشتند و اقدامی که اخیرا انجام دادند بسیار مسخره بود و رژیم صهیونیستی را در محافل جهانی تبدیل به مضحکه کرد؛ جایی که چند ریز پرنده در داخل ایران ساقط شد و رسانه‌های صهیونیستی و رسانه‌های حامی این رژیم قصد داشتند در این زمینه اغراق و بزرگنمایی کنند که شکست خوردند.
رهبر مذکور حماس در ادامه تاکید کرد که مردم ما در فلسطین با مشاهده پهپادها و موشک‌های ایران در آسمان فلسطین و همچنین قدس بسیار خوشحال شدند و این عملیات ایران ضربه‌ای به رژیم صهیونیستی وارد کرد که اهمیت آن کمتر از عملیات طوفان الاقصی نیست و راه آزادسازی فلسطین را باز کرد و نشان داد که فلسطین تنها نیست و جبهه‌های قدرتمندی از آن حمایت می‌کنند.
انتهای پیام/