خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

چهارشنبه، 09 خرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

جمالپور: حق کشتی فرنگی خوزستان داشتن ۲ مربی در المپیک است

باشگاه خبرنگاران | ورزشی | پنجشنبه، 06 اردیبهشت 1403 - 00:30
رئیس هیئت کشتی خوزستان گفت: حضور یک سرمربی از استان خوزستان در رده‌های مختلف تیم‌های ملی کشتی فرنگی حق این استان است.
كشتي،خوزستان،تيم،فرنگي،المپيك،رقابت،استان،ملي،حضور،هيئت،مدال ...

رمضان جمالپور رئیس هیئت کشتی استان خوزستان در نشست خبری چهل و چهارمین دوره رقابت های بین المللی کشتی فرنگی جام تختی در اهواز با اشاره به آمادگی کامل برای برگزاری این رقابت ها در این شهر اظهار کرد: حدود ۳ سال هست که مسئولیت هیئت کشتی خوزستان را بر عهده گرفتم.
در ابتدای کار رتبه هیئت کشتی خوزستان نهم بود اما با کمک جامعه کشتی استان این رتبه به سوم رشد داشته است.
حدود ۱۵۰ مدال حاصل کار کشتی گیران خوزستان در سال گذشته بوده و اکثریت ملی پوشان فرنگی در رده های مختلف از این استان بوده اند.
سال گذشته در مسابقات جهانی کشتی فرنگی بزرگسالان ۳ مدال طلا، نقره و برنز توسط کشتی گیران خوزستان بدست آمد.
او افزود: امسال ۵ کشتی گیر در ترکیب تیم ملی کشتی فرنگی حضور داشتند که موفق به کسب مدال در رقابت های قهرمانی آسیا شدند.
امین‌میرزازاده برای اولین بار در کشتی خوزستان به عنوان برترین فرنگی کار سال آسیا انتخاب شد.
شاید برای اولین بار در تاریخ کشتی خوزستان این احتمال وجود دارد که از جمع ۶ فرنگی کار ایران در المپیک پاریس، ۵ نماینده از استان خوزستان باشند.
رئیس هیئت کشتی استان خوزستان خاطرنشان کرد: امیدوار هستیم امسال با توجه به حضور پرتعداد فرنگی کاران خوزستان به مدال طلای المپیک برسیم.
جای مدال طلای المپیک در کلکسیون مدال های کشتی استان خالی است و این امیدواری وجود دارد که برای نخستین بار در تاریخ به طلای المپیک برسیم.
جمالپور درباره تیم های خارجی حاضر در این رقابت ها، گفت: قرار بود ۴ کشور ارمنستان، برزیل، سوریه و عراق در این مسابقات شرکت کنند اما از این جمع حضور ارمنستان و سوریه در این رقابت ها قطعی شده است.
با توجه به اینکه این مسابقات آخرین مرحله چرخه انتخابی تیم ملی مخصوصا در رده امید است، امیدوارم کشتی گیران خوزستانی بتوانند با کسب موفقیت در این مسابقات صاحب دوبنده تیم ملی امید در مسابقات جهانی شوند.
رئیس هیئت کشتی خوزستان درباره دلایل غیبت تیم های مطرح کشتی جهان در این رقابت ها، خاطرنشان کرد: بحث هماهنگی ها در این باره با روابط بین الملل فدراسیون کشتی است.
ما هم علاقه داشتیم تیم های بهتری در این رقابت ها حاضر می شدند.
با توجه به اینکه یکی، ۲ ماه است که میزبانی ما از این رقابت ها قطعی شده است، ما درگیر برگزاری خوب این مسابقات بوده ایم و بحث حضور تیم های خارجی را فدراسیون کشتی پیگیری کرده است.
او افزود: در سال المپیک قرار داریم و با توجه به برنامه ریزی کشورهای مختلف برای حضور در این رقابت ها، یکی از دلایل عدم استقبال تیم های خارجی بحث المپیک بوده است.
جمالپور با تاکید بر حمایت از ملی پوشان المپیکی کشتی فرنگی ایران گفت: جلسات خوبی با استاندار داشته ایم.
قرار است کارگروهی برای حمایت از کشتی گیران خوزستان در المپیک‌ تشکیل شود.
پاداش هایی هم از طرف مجموعه های مختلف اهدا شده است.
ما هم با همه توان تلاش می کنیم حمایت خوبی از کشتی گیران خوزستان در رویداد مهم المپیک داشته باشیم.
او درباره رقابت حساس سعید اسماعیلی با محمدرضا گرایی برای رسیدن به دوبنده وزن ۶۷ کیلوگرم تیم ملی کشتی فرنگی در المپیک پاریس، گفت: گرایی یکی از سرمایه های کشتی ما محسوب می شود و اسماعیلی هم یکی از استعدادهای کشتی ما است.
امیدوارم هر کدام که حقشان است به المپیک برسند.
نظر کادر فنی تیم ملی هم اهمیت زیادی دارد.
خوزستان قطب کشتی فرنگی ایران است و از فدراسیون انتظار داریم حداقل در یک رده تیم ملی از خوزستان سرمربی داشته باشیم و با توجه به احتمال حضور ۴ یا ۵ فرنگی کار خوزستانی در المپیک، ۲ مربی از این استان در تیم ملی کشتی فزنگی حاضر باشند.
در این باره انتقادهای به حقی از سوی جامعه کشتی استان و مربیان مطرح می شود و با توجه به نگاه ویژه دبیر به کشتی خوزستان، انتظار داریم در این زمینه عدالت برقرار شود.
این موضوع باعث ایجاد حواشی برای ما شده و باعث تحلیل انرژی ما شده است.
دبیر انصافا به دنبال عدالت است و این حق برای کشتی خوزستان وجود دارد که یک سرمربی از این استان در تیم های ملی کشتی فرنگی حضور داشته باشد.
امیدوارم فدراسیون در این زمینه ورود کند تا مربیان استان انگیزه بگیرند.
همچنین حمید یاری رئیس سازمان لیگ فدراسیون کشتی نیز در این نشست خبری، گفت: روزهای پرترافیکی برای کشتی ایران در سطح بین المللی و داخلی است.
همزمان جام علی آبادی نیز در اردبیل در حال برگزاری است.
هیئت کشتی خوزستان انصافا تلاش بسیار خوبی داشته و همیشه دست فدراسیون را گرفته است.