خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

دوشنبه، 31 اردیبهشت 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

تقلای دیوانه وار کاخ سفید برای جلوگیری از یک جنگ تمام عیار

مشرق | بین‌الملل | سه شنبه، 04 اردیبهشت 1403 - 02:47
ايران،آمريكا،اسرائيل،كاخ،سفيد،گزارش،ژورنال،استريت

به گزارش مشرق،کانال تلگرامی ژئوپلیتیک رسانه در مطلبی با عنوان حملهٔ رگباریِ ایران به اسرائیل، آمریکا را غافل‌گیر کرد به گزارش اختصاصی روزنامه وال استریت ژورنال با عنوان «در تقلای دیوانه وار کاخ سفید برای جلوگیری از یک جنگ تمام عیار خاورمیانه ای» پرداخت که توسط مقامات آمریکایی فضای کاخ سفید در ساعاتی قبل از عملیات تنبیهی ایران علیه اسراییل تشریح شده است:
این گزارش حاکی از غافلگیری دستگاه های اطلاعاتی آمریکا از تصمیم و سطح عملیات ایران است.
جو بایدن و تیم امنیت ملی او در روز 13 آوریل در حالی در اتاق وضعیت کاخ سفید با نگرانی از حمله ایران گردهم جمع شده بودند که مانیتورهای اتاق ابتدا 30، سپس 60 و سپس بیش از 100 موشک بالستیک ایرانی را به سمت اسرائیل نشان دادند.
مقامات آمریکایی به وال استریت ژورنال گفته اند «مقیاس اولین حملهٔ مستقیم ایران به اسرائیل با بدترین سناریوهای آژانس‌های جاسوسی آمریکا مطابقت داشت»
وال‌استریت‌ژورنال نوشته است که حتی زمانی که مقام‌های اطلاعاتی آمریکا می‌دانستند که ایران موشک‌ها را از انبار خارج کرده و روی پرتابگرها قرار داده، مقیاس طرح حملهٔ ایران برای سازمان‌های اطلاعاتیِ آمریکا روشن نبود و بعداً شاهد پرتاب صدها پهپاد و موشک به سمت اسرائیل بوده‌اند.
*بازنشر مطالب شبکه‌های اجتماعی به منزله تأیید محتوای آن نیست و صرفا جهت آگاهی مخاطبان از فضای این شبکه‌ها منتشر می‌شود.