خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

دوشنبه، 31 اردیبهشت 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

میلان ۱-۲ اینتر/ ستاره دوم با فتح دربی دلامادونینا بر قلب نراتزوری نشست+ فیلم

باشگاه خبرنگاران | ورزشی | سه شنبه، 04 اردیبهشت 1403 - 01:48
نراتزوری با پیروزی مقابل روسونری، بیستمین اسکودتوی تاریخ خود را به رویایی‌ترین شکل ممکن کسب کرد.
اينتر،ميلان،قهرماني،گل،هفته،بازي،بيستمين،سري،جبران،ايتاليا،دقيقه

بیستمین قهرمانی اینتر در سری آ ایتالیا
در ادامه دیدار‌های هفته سی و سوم سری آ ایتالیا و در حساس‌ترین بازی هفته دربی دلامادونینا بین تیم‌های همشهری میلان و اینتر برگزار شد که اینتر با پیروزی دو بر یک در این مسابقه، ضمن فتح دربی میلان، بیستمین قهرمانی اش را در سری آ ایتالیا مقابل چشمان هواداران رقیب قطعی کرد.
اینتر که برای قطعی کردن قهرمانی اش در این فصل در فاصله پنج هفته مانده تا پایان فصل، به پیروزی در این مسابقه احتیاج داشت در دقیقه ۱۸ به گل رسید.
کرنر فدریکو دی مارکو پس از تأثیرگذاری بنجامین پاوار به آچربی رسید و این مدافع باتجربه با ضربه سر، به راحتی دروازه منیان را باز کرد.
در ابتدای نیمه دوم و دقیقه ۴۹ اینتر گل دوم را هم زد.
ارسال بلند باستونی، در زمین میلان به مارکوس تورام رسید و این مهاجم با استفاده از سردرگمی دفاع میلان، خود را در موقعیت شوتزنی قرار داد و با ضربه‌ای زمینی ولی محکم، دروازه منیان را برای اولین بار در این بازی باز کرد.
معدود اینتری‌هایی که در ورزشگاه سن سیرو حاضر بودند (به دلیل میزبان بودن میلان) بعد از این گل با دودآلود کردن فضای ورزشگاه، جشن قهرمانی را آغاز کردند، اما توموری در دقیقه ۸۰ یکی از گل‌ها را جبران کرد.
​در پی حرکت خوب چوکووئزه و اثرگذاری رافائل لیائو، توپ به متئو گابیا رسید و این بازیکن با ضربه سر محکم خود، زومر را مجبور به انجام واکنشی تماشایی کرد؛ با این حال توپ برگشتی به توموری رسید و این مدافع موفق شد یکی از گل‌های خورده را جبران کند.
با این گل میلانی‌ها برای به تاخیر انداختن قهرمانی اینتر و مساوی کردن بازی امیدوار شدند، اما تلاش و حملات آنها نتیجه نداد و در نهایت آن اتفاقی که هواداران روسونری از آن ترس داشتند اتفاق افتاد؛ یعنی قهرمانی رقیب سنتی در مقابل چشمانشان.
در لحظات پایانی مسابقه به دلیل درگیری بازیکنان با یکدیگر، تئو هرناندز و کالابریا از میلان و دامفرایس از اینتر از زمین بازی اخراج شدند.
با این نتیجه اختلاف اینتر صدرنشین با میلان رده دومی به ۱۷ امتیاز رسید.
اختلافی که در ۵ هفته باقی مانده قابل جبران نیست تا اینتر از همین حالا بیستمین قهرمانی را جشن بگیرد و ستاره دوم روی پیراهن این تیم درج خواهد شد.