خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

دوشنبه، 31 اردیبهشت 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

بورل: پیشرفتی برای کاهش فاجعه بشری در غزه رخ نداده است

باشگاه خبرنگاران | بین‌الملل | سه شنبه، 04 اردیبهشت 1403 - 00:46
مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا از نبود پیشرفت در کاهش فاجعه بشری در غزه انتقاد کرد.
غزه،بشردوستانه،باريكه،اتحاديه،اروپا،ايجاد،مانع،مسئول،مسئله

جنگ در غزه اکنون به بزرگترین فاجعه انسانی ساخت دست بشر تبدیل شده است به طوری که علاوه بر کشته و زخمی شدن بیش از یکصد هزار نفر، خطر قحطی جمعیتی معادل ۲ میلیون نفر را به دلیل اقدامات صهیونیست‌ها در جلوگیری از ورود کمک‌های بشردوستانه به این باریکه، تهدید می‌کند.
با بی توجهی کشور‌های غربی مدافع حقوق موضوع، صهیونیست‌ها همچنان در حال ادامه دادن توحش خود علیه فلسطینیان هستند.
به گزارش الجزیره، جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا امروز (دوشنبه) از نبود پیشرفت در کاهش فاجعه بشری در غزه انتقاد کرد.
وی در این زمینه گفت: ما در ۳ موضوع اصلی مرتبط با جنگ غزه شاهد هیچ گونه پیشرفتی نبوده ایم.
این موضوعات شامل: ۱- آزادی اسرای صهیونیست ۲- استقرار آتش بس و ۳- کاهش بحران بشردوستانه در این باریکه که اکنون در محاصره کامل قرار دارد.
بورل که پس از نشست وزرای خارجه اتحادیه اروپا در لوکزامبورگ با خبرنگاران سخن می‌گفت، تاکید کرد: ۳ مسئله است که ما به آن احتیاج داریم.
متاسفم که این را می‌گویم، اما در هیچ کدام از این ۳ مسئله ما شاهد پیشرفت چشمگیر نبوده ایم.
هیچ پیشرفتی در آزادی اسرا انجام نشده است، به آتش بس درخواستی قطعنامه شورای امنیت احترام گذاشته نشد، و در نهایت کمیسر اتحادیه اروپا که مسئول ارسال کمک‌های بشردوستانه به غزه است مثال‌هایی از ایجاد موانع در رسیدن کمک‌های بشردوستانه به غزه را مطرح می‌کند.
مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا تصریح کرد: بروکسل خواستار دسترسی بدون مانع به نوار غزه به منظور ارسال و توزیع کمک‌های امدادی و بشردوستانه به این باریکه است.
این مسئله روشن است که در روند امدادرسانی مانع ایجاد می‌شود و به همین دلیل نیز بحران بشردوستانه در غزه همچنان ادامه دارد.
با این حال، این مقام اروپایی حاضر به محکوم کردن اسراییل به دلیل ایجاد مانع در روند امدادرسانی‌ها به غزه و ایجاد قحطی عامدانه در این باریکه نشد.