خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

دوشنبه، 31 اردیبهشت 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

حوضه آبریز «مرزی شرق» از کم بارشی سالانه خارج شد

تسنیم | استان‌ها | دوشنبه، 03 اردیبهشت 1403 - 19:53
بارندگی های آخر هفته گذشته در جنوب شرق کشور سبب شد میانگین پهنه ای بارش در حوضه آبریز «مرزی شرق» به محدوده نرمال برسد و این حوضه از کم بارشی باقی مانده از ابتدای سال زراعی تاکنون خارج شود.
كشور،حوضه،آبريز،زراعي،اصلي

به گزارش خبرگزاری تسنیم از زاهدان، جدیدترین داده‌های مرکز ملی اقلیم و مدیریت بحران خشکسالی سازمان هواشناسی کشور نشان می‌دهد که علاوه بر حوضه آبریز اصلی «مرزی شرق» کشور، حوضه‌های آبریز درجه دو «بلوچستان جنوبی»، «مرزی غرب» و «کرخه» در حوضه آبریز اصلی خلیج فارس و دریای عمان نیز از کم بارشی باقی مانده از ابتدای سال زراعی تاکنون خارج شده‌اند.
به طور کلی بارش‌های سنگین فروردین‌ماه امسال تا حدی کم بارشی‌های باقی مانده از شش ماه نخست سال زراعی را در برخی مناطق کشور جبران کرد اما این بارش‌ها نتوانسته کم بارشی‌های انباشته از سال‌های گذشته را جبران کند.
داده‌های مرکز ملی اقلیم و مدیریت بحران خشکسالی سازمان هواشناسی کشور نشان می‌دهد که به طور میانگین پنج حوضه از شش حوضه آبریز اصلی کشور با کم‌بارشی مواجه است.
میانگین پهنه‌ای بارش کشور از ابتدای سال زراعی تاکنون 167 میلیمتر بوده که حدود 16 درصد کمتر از شرایط نرمال است.
انتهای پیام/