خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

چهارشنبه، 09 خرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

صدور شناسه یکتا از ۴۰۰ هزار فقره عبور کرد

باشگاه خبرنگاران | اقتصادی | دوشنبه، 03 اردیبهشت 1403 - 19:30
رئیس مرکز بهبود محیط کسب و کار گفت: صدور مجوزهای الکترونیکی و شناسه یکتا با پیگیری‌های انجام شده از ۴۰۰ هزار فقره عبور کرده است.
الكترونيكي،شناسه،يكتا،مجوزهاي،صادر،نظام

سیاح رئیس مرکز بهبود محیط کسب و کار گفت: تعداد مجوزهای الکترونیکی و تعداد شناسه یکتا به ۴۰۰ هزار فقره رسیده و روند شناسه یکتا توسط دستگاه های مختلف با توجه به هشدارهایی که صادر شده رو به رشد است.
وی افزود: استان های پیشتاز در این بخش همچنان لرستان، گیلان، همدان و خراسان جنوبی هستند و گلستان، بوشهر و ایلام در این بخش ضعیف عمل می‌کنند.
او بیان کرد: اردبیل ،قم، کهگیلویه و بویراحمد، تهران، زنجان و البرز در تلاش برای بالا بردن رتبه خود در صدور مجوز‌های الکترونیکی و شناسه یکتا هستند.
سیاح بیان کرد: سازمان ملی استاندارد، انرژی اتمی، وزارت ورزش و جوانان ،نظام پزشکی، وزارت نفت، نظام مهندسی کشاورزی و نظام دامپزشکی از جمله دستگاه هایی هستند که در این بخش همکاری خوبی داشته و اقدام به صدور مجوز الکترونیکی و شناسه یکتا کرده اند.
وی افزود: امروز اعضای اتحادیه مشاوران املاک تهران برای الکترونیکی کردن مجوزهای کاغذی خود دیداری با ما داشتند.
طبق دستورالعملی که صادر کرده اند تمامی مجوزهای کاغذی اتحادیه جمع آوری و از این پس مجوز ها به صورت الکترونیکی صادر می شود که این اقدام نقش موثری در حذف مجوزهای زیرزمینی دارد.