خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

شنبه، 05 خرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

رئیس اطلاعات ارتش اوکراین: وضعیت دشواری از ماه مه در انتظار ماست

مشرق | بین‌الملل | دوشنبه، 03 اردیبهشت 1403 - 15:00
رئیس اطلاعات نظامی ارتش اوکراین امروز دوشنبه گفت این کشور احتمالا از ماه مه با «وضعیت دشواری» مواجه خواهد شد زیرا روسیه «عملیات جامعی» را علیه کی‌یف استفاده می‌کند.
اوكراين،روسيه،آمريكا،كمكي،بسته،اطلاعات،وضعيت،دوره،مجلس،تصرف،نبرد

به گزارش مشرق، اوکراین در میدان نبرد شدیدا با کمبود نیرو و تجهیزات مواجه شده است و این مسئله را خود مقامات این کشور و هم‌چنین مقامات برجسته غربی اذعان می‌کنند.
روز شنبه بسته کمکی آمریکا به ارزش بیش از ۶۰ میلیارد دلار با موافقت مجلس نمایندگان برای اوکراین به تصویب رسید؛ بسته‌ای که پیش از آن توسط مجلس سنا مطرح شده بود و ماه‌ها به دلیل مخالفت‌ جمهوری‌خواهان مجلس نمایندگان در وضعیت بن‌بست به سر می‌برد.
«کریل بودانف» رئیس اطلاعات نظامی ارتش اوکراین طی مصاحبه‌ای با تلویزیون بی‌بی‌سی عنوان کرد: «اوکراین از اواسط ماه مه و ژوئن به بعد وارد دوره سختی می‌شود و با مشکلاتی مواجه خواهد شد زیرا روسیه به دنبال پیشرفت‌هایی در خط مقدم و ایجاد اختلاف در جامعه اوکراین است؛ اما با این حال وضعیت فاجعه‌بار نیست.»
وی افزود: «اوکراین چندین دوره دشوار را پشت سر گذاشته است و از این دوره هم عبور خواهیم کرد.
اوکراین نمی‌بازد و نابود نخواهد شد.»
بودانف ادعا کرد که روسیه با استفاده از «ترویج اطلاعات غلط» سعی می‌کند «فضا را در اوکراین متشنج کند.»
رئیس اطلاعات نظامی ارتش اوکراین مواردی را نظیر تلاش روسیه برای تصرف کی‌یف «بی‌اساس» خواند و تاکید کرد که «مطلقا هیچ تهدیدی» مبنی بر تصرف پایتخت اوکراین توسط روسیه وجود ندارد.
پس از تصویب بسته کمکی واشنگتن به کی‌یف، واکنش‌های متعددی درخصوص آن منتشر شده است و بسیاری معتقدند که این بسته کمکی برای اوکراین چندان تاثیرگذار نخواهد بود زیرا اوکراین با مشکلات عمیقی از جمله کمبود نیرو دست‌وپنجه نرم می‌کند.
روزنامه وال استریت ژورنال در این راستا با اشاره وضعیت وخیم میدان نبرد اوکراین و پیشروی نیروهای روسیه می‌نویسد: «کمک‌های جدید آمریکا به اوکراین بعید است به طرز چشمگیری سرنوشت کی‌یف را تغییر دهد.»
هم‌چنین «اسکات ریتر» بازرس سابق تسلیحاتی سازمان ملل که افسر اطلاعاتی سابق آمریکا هم بوده، گفته آخرین تجهیزاتی که برای اوکراین با بودجه کنگره آمریکا خریداری می‌شود، «تا ماه ژوئیه توسط روسیه منهدم خواهند شد.»