خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

دوشنبه، 31 اردیبهشت 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

پیشنهاد بزرگان اهل تشیع به آغاز پروژه‌ای عمرانی در غرب کابل - تسنیم

تسنیم | بین‌الملل | دوشنبه، 03 اردیبهشت 1403 - 14:13
شماری از علما و بزرگان اهل تشیع در دیدار با معاون سیاسی نخست وزیر حکومت طالبان پیشنهادهایی را درباره آغاز پروژه های عمرانی منطقه شیعه نشین غرب کابل ارائه کردند.
افغانستان،بزرگان،ديدار،علما،همبستگي،طالبان

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، «مولوی عبدالکبیر» معاون سیاسی نخست وزیر حکومت طالبان با شماری از علما، بزرگان و نمایندگان اهل تشیع دیدار و گفتگو کرد.
وی در این دیدار بر اتحاد و همبستگی در میان همه مردم افغانستان تأکید کرد.
مولوی عبدالکبیر همچنین گفت: امارت اسلامی به عنوان خانه مشترک همه افغان‌ها است و به کسی اجازه برخوردهای تبعیض آمیز را نمی‌دهد.
معاون سیاسی نخست وزیر حکومت طالبان تصریح کرد: تمامی سازمان‌های ذیربط موظفند اقدامات لازم را برای رسیدگی به مطالبات شیعیان و همچنین بزرگان قومی انجام دهند.
وی ضمن تاکید بر همبستگی و وحدت میان افغان‌ها، اذعان داشت که همه اقوام باید برای آبادانی و رفاه افغانستان باید با یکدیگر همکاری کنند.
علما، بزرگان و نمایندگان اهل تشیع نیز در این دیدار بر اتحاد و همبستگی مردم در میان همه مردم افغانستان تأکید کردند و پایداری نظام اسلامی را مسئولیت اقوام دانستند.
این هیئت از علما و بزرگان شیعه افغانستان در این دیدار ضمن قدردانی از پیشرفت‌ها و دستاوردهای اخیر هیئت حاکمه افغانستان مطالبات و پیشنهادات خود را در خصوص آغاز پروژه‌های عمرانی در منطقه شیعه نشین غرب کابل به معاون سیاسی نخست وزیر حکومت طالبان ارائه کردند.
انتهای پیام/