خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

دوشنبه، 31 اردیبهشت 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

اخذ مجوز جذب یک هزار نخبه علمی توسط وزارت نیرو

تسنیم | سیاسی | دوشنبه، 03 اردیبهشت 1403 - 13:53
معاون وزیر نیرو از اخذ مجوز جذب یک هزار نخبه علمی در زیر مجموعه های وزارت نیرو خبر داد و گفت: در این راستا تا کنون 60 نفر جذب شده اند و فرآیند جذب 126 نفر نیز در حال انجام است.
نيرو،وزارت،نخبگان،جذب،حوزه،برتر،انساني،تحقيقات،اجرايي،معاون

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری تسنیم، مریم کارگر نجفی معاون تحقیقات و منابع انسانی وزیر نیرو گفت: رویکرد ما بهره گیری هر چه بیشتر از توان نخبگان در مجموعه‌های وزارت نیرو است.
وی ادامه داد: در زمان حاضر از حدود 10 هزار شرکت دانش بنیان فعال در کشور بیش از هزار شرکت در حوزه وزارت نیرو فعال هستند که زمینه فعالیت 80 درصد از این شرکتها نیز در حوزه برق است.
کارگر نجفی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه وزارت نیرو در دولت سیزدهم توفیقات خوبی داشته است، اظهار کرد: عمده این موفقیت در گذر از پیک تابستان 1401 و 1402 در حوزه آب و برق خود را نشان داد.
معاون تحقیقات و منابع انسانی وزیر نیرو از اخذ مجوز جذب یک هزار نخبه علمی در زیر مجموعه‌های وزارت نیرو خبر داد و گفت: در این راستا تاکنون 60 نفر جذب شده‌اند و فرآیند جذب 126 نفر نیز در حال انجام است.
معاون تحقیقات و منابع انسانی وزیر نیرو به سرعت گرفتن جهاد آبرسانی به روستاها در کشور اشاره کرد و گفت: رکورد زنی در کاهش اجرای پروژه‌ها از نظر زمانی، از دیگر موفقیتهای وزارت نیرو در دولت سیزدهم است.
همچنین وزارت نیرو در حوزه نظام بهره‌وری طی 2 سال گذشته رتبه برتر را در جشنواره شهید رجایی کسب کرده است.
شایان ذکر است، به منظور تحول در دستگاه‌های اجرایی و ارتقا نظام حکمرانی کشور، طرح جذب نخبگان و استعدادهای برتر علاقه‌مند به فعالیت در دستگاه‌های دولتی به همت بنیاد ملی نخبگان اجرایی می‌شود، در این طرح نخبگان و استعدادهای برتر شناسایی و برای اشتغال به دستگاه‌های اجرایی معرفی می‌شوند.
شناسایی مشمولان این تسهیل، بر اساس آخرین مدرک تحصیلی، امتیاز حاصل از فعالیت‌های نخبگانی و تأیید کارگروه تخصصی انجام می‌شود.
متقاضیان در صورت کسب حداقل امتیاز لازم (بر اساس آخرین مدرک تحصیلی) و احراز سایر شرایط، از مزایای این تسهیل بهره‌مند می‌شوند.
انتهای پیام/