خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

دوشنبه، 31 اردیبهشت 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

نگرانی صهیونیست‌ها بعد از سرنگونی پهپاد هرمس توسط حزب‌الله

مشرق | بین‌الملل | دوشنبه، 03 اردیبهشت 1403 - 13:18
بعد از سرنگونی یکی دیگر از پهپادهای پیشرفته ارتش صهیونیستی توسط حزب‌الله رسانه‌های این رژیم درباره آسیب جدی به توانایی اسرائیل در جمع‌آوری اطلاعات ابراز نگرانی و تاکید کردند که با مشکل بزرگی مواجه هستیم.
هرمس،ارتش،لبنان،رژيم،اسرائيل،نظامي،اشغالگر،صهيونيستي،كيلومتر ...

به گزارش مشرق، رسانه‌های عبری در واکنش به سرنگونی یک پهپاد دیگر ارتش رژیم صهیونیستی از نوع هرمس «۴۵۰» در آسمان مناطق مرزی لبنان توسط حزب‌الله اعلام کردند که ما با مشکل بزرگی روبه رو هستیم.
خبرنگار نظامی وبسایت عبری والا در این زمینه تاکید کرد که اگر برتری هوایی در حریم هوایی لبنان را از دست بدهیم، به توانایی‌های ما در جمع‌آوری اطلاعات آسیب زیادی خواهد رسید.
وی افزود که بعد از گذشت نصف سال از جنگ، حزب‌الله با موفقیت به اسرائیل ضربه می‌زند و اکنون زمان تغییر مفاهیم رسیده است.
مقاومت اسلامی لبنان با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد، یک فروند پهپاد ارتش رژیم صهیونیستی از نوع «هرمس ۴۵۰» را در آسمان مناطق مرزی لبنان سرنگون کرده است.
سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی هم بامداد امروز دوشنبه تأیید کرد که یک فروند پهپاد ارتش اسرائیل بعد از اصابت موشک زمین به هوا در داخل لبنان سقوط کرده است.
حزب‌الله چندی قبل هم یک پهپاد ارتش اشغالگر از همین نوع هرمس ۴۵۰ را ساقط کرده بود.
پهپاد هرمس ۴۵۰ برای رصد و شناسایی دقیق مواضع مورد نظر و هدف قرار دادن آنها مورد استفاده قرار می‌گیرد و همچنین در روند پشتیبانی از نیروهای زمینی در هر حمله و عملیات نظامی بسیار موثر عمل می کند.
این پهپاد همچنین مسئول ارائه اطلاعات و نقشه به فرماندهی عملیات‌های ارتش اسرائیل بوده و نقش بسزایی در حمایت از عملیات‌های نظامی روی زمین و پردازش اطلاعات دارد.
هرمس ۴۵۰ یک پهپاد چندمنظورهٔ تاکتیکی است که جهت پروازهای طولانی در شرکت البیت سیستمز اسرائیل طراحی و توسعه یافته‌است.
عملیات‌های شناسایی، پایش و مراقبت و رله ارتباطی مأموریت‌های اصلی این پهپاد هستند.
این پهپاد می‌تواند بین ۱۷ تا ۲۰ ساعت پرواز مداوم در ارتفاع ۱۸ هزار پایی داشته باشد و حداکثر برد عملیاتی آن ۳۰۰ کیلومتر است.
طول این پهپاد ۶.۱ متر و فاصله بال‌های آن ۱۰.۵ متر است.
وزن ناخالص آن ۴۵۰ کیلوگرم است و توانایی حمل یکصد کیلوگرم بار را دارد و می‌تواند با انجام تغییراتی ماهواره‌های ارتباطی را با خود حمل کند.
نیروی محرکهٔ آن را یک موتور به قدرت ۵۲ اسب بخار تأمین می‌کند.
حداکثر سرعت هرمس ۴۵۰ به ۱۷۶ کیلومتر در ساعت و سرعت کروز آن ۱۳۰ کیلومتر بر ساعت است.
سقف پروازی این پهپاد ۵۴۸۶ متر و سرعت صعود آن ۴.۶ متر بر ثانیه است.
به طور کلی پهپاد هرمس ۴۵۰ قابلیت‌هایی فراتر از یک پهپاد دارد و شباهتی به سایر پهپادهایی که حزب‌الله از ۸ اکتبر تاکنون در جنگ با ارتش اشغالگر ساقط کرده است ندارد.
همه این مشخصات پهپاد هرمس ۴۵۰ بیانگر اهمیت بالا و گستردگی عملیات نظامی حزب‌الله در سرنگونی این پهپاد می‌باشد و منابع مربوطه اعلام کردند این اولین اخطار رسمی به اسرائیلی‌ها و حامیان این رژیم بود.
حدود ده روز قبل هم حزب‌الله موفق شد یک پهپاد پیشرفته دیگر ارتش رژیم اشغالگر به نام «هرمس ۹۰۰» را سرنگون کند که نوع ارتقا یافته هرمس ۴۵۰ است.