خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

دوشنبه، 31 اردیبهشت 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

آغاز هفته کارگر با شعار مشارکت کارگر، جهش تولید و ایران قوی

تسنیم | اقتصادی | دوشنبه، 03 اردیبهشت 1403 - 13:13
معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: هفته کارگر با شعار «مشارکت کارگر، جهش تولید و ایران قوی» از فردا با تجدید میثاق آرمان های امام خمینی آغاز می شود.
كارگر،ارديبهشت،هفته،وزارت،اجتماعي،برنامه،كارگران،دستور،مراسم ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، محمد چکشیان، معاون امور فرهنگی و اجتماعی وزارت کار در نشست خبری گرامی داشت هفته کارگر 1403 به عنوان رئیس ستاد گرامی داشت هفته کار و کارگر گفت: مراسم هفته کارگر امسال از چندین هفته قبل با فراخوان جشنواره امتنان شروع شده است.
جشنواره های استانی در استان ها برگزار شد و کارگران برتر انتخاب شدند.اما در نهایت 26 نفر به عنوان برگزیده کشوری برگزیده شدند که با حضور رئیس جمهور از آنها تقدیر می‌شود.تقدیر از واحدهای نمونه را هم داریم.
وی ادامه داد:در هفته کارگر چند برنامه کلان داریم.امسال با پیگیری هایی که شد برنامه کلان مختلفی انجام خواهد شد.برگزاری جشنواره امتنان در 11 اردیبهشت و قدردانی از کارگران نمونه انجام خواهد شد.
وی ادامه داد:دیدار با مقام معظم رهبری برای 2 هزار کارگر در روزهای آینده از سوی دفتر رهبری اعلام می‌شود.فردا نیز مراسم میثاق با حرم امام خمینی خواهد بود.
چکشیان افزود:حضور در مزار شهدا، بازدید وزیر از کارخانجات و واحدهای تولیدی، سخنرانی وزیر در نمازجمعه را دستور کار داریم.
معاون امور فرهنگی و اجتماعی وزارت کار گفت: شنبه 8 اردیبهشت مراسم اعطای نشان اقتصاد مقاومتی به واحدهای تولیدی را در دستور کار داریم.
مراسم تجلیل از زنان جامعه کار و تولید را یکشنبه 9 اردیبهشت داریم.
وی گفت:چندین برنامه در بسیج کارگری و کارفرمایی و تجلیل در اکثر کارخانه های کشور را داریم.مکاتبه ای با ستاد اقامه نماز جمعه داشتیم که امام جمعه به بحث تولید و کارگر بپردازند.
وی بیان کرد:مشارکت کارگر جهش تولید و ایران قدیم شعار امسال هفته کارگر است.
همچنین هشتگ اختصاصی هفته کارگر 1403 پای کار ایرانیم است.
چکشیان بیان کرد: یکی از برنامه های امسال این است که به کارگران دهک اول تا پنجم به صورت ویژه تری خدمات ورزشی ارائه شود.تا کنون تمام بیمه شدگان تامین اجتماعی امکان استفاده از خدمات ورزشی زیر مجموعه وزارت کار را داشتند، در دستور کار داریم که این موضوع را به صورت دقیق تری امسال دنبال کنیم.
وی افزود: دیدار با خانواده شهدای کارگر؛ نشست تخصصی با موضوعات کار و کارگر و طرح موضوع با مسئولان را در برنامه داریم.
معاون امور فرهنگی و اجتماعی وزارت کار گفت: لیگ سراسری ورزش کارگری به صورت حرفه ای امسال در دستور کار است.قرارگاه جوانی جمعیت در وزارت کار با حمایت وزارت شکل گرفته است، ماده 21 و‌ 24 از این قانون را با حمایت وزیر اجرایی کردیم.
وی درباره آموزش به کارگران برای کاهش حوادث کار گفت: قرارگاه اختصاصی ایمنی و بهداشت کار در استان ها شکل گرفته است.
وی گفت: روزهای هفته کارگر با عناوین مختلف نام‌گذاری شده‌اند به این ترتیب که 5 اردیبهشت کارگر تجدید میثاق با امام ره، رهبری و شهدا، 6 اردیبهشت کارگر فرهنگ کار و مهارت‌آموزی، 7 اردیبهشت کارگر تامین اجتماعی و تکریم بازنشستگان، 8 اردیبهشت کارگر منزلت خانواده، زنان و جوانی جمعیت، 9 اردیبهشت کارگر ایمنی سلامت و بهداشت کار، 10 اردیبهشت کارگر، تشکل‌ها و مشارکت مردم و 11 اردیبهشت کارگر، ایمان، امید و همدلی نام‌گذاری شده‌اند.
انتهای پیام/