خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

شنبه، 05 خرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

نتانیاهو خطاب به آمریکا: با هر طرفی که درصدد تحریم ارتش اسرائیل باشد، می‌جنگم

مشرق | بین‌الملل | یکشنبه، 02 اردیبهشت 1403 - 20:24
نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در واکنش به طرح آمریکا برای تحریم یک واحد ارتش این رژیم گفت که وی با چنین طرحی مقابله خواهد کرد.
گردان،رژيم،ارتش،تحريم،اسرائيل،يهودا،صهيونيستي،باختري،كرانه،و ...

به گزارش مشرق به نقل از شبکه اسکای نیوز عربی، «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در این باره گفت: اگر کسی معتقد است که می‌تواند یک واحد ارتش اسرائیل را تحریم کند، با تمام توان با او می‌جنگم.
نخست وزیر رژیم صهیونیستی ضمن محکوم کردن این تصمیم اعلام کرد که در خصوص این تصمیم با مقامات آمریکایی در تماس است.
نتانیاهو مدعی شد که مدامی که ارتش این رژیم با تروریست ها می‌جنگد، چنین تصمیماتی پوچ خواهد بود.
وی درباره جنگ در نوار غزه نیز بار دیگر ادعاهای واهی گذشته را تکرار کرد و گفت: ما به زودی ضربات بیشتری به حماس خواهیم زد و این ضربات بسیار دردناک خواهد بود.
پایگاه خبری «اکسیوس» شنبه شب به نقل از سه مقام آمریکایی که نامشان را فاش نکرد، اعلام کرد که واشنگتن بزودی گردان «نتزا یهودا» وابسته به ارتش رژیم صهیونیستی را به دلیل نقض حقوق بشر در کرانه باختری، تحریم می‌کند.
آکسیوس افزود: این اولین بار است که آمریکا یک واحد نظامی (رژیم) اسرائیل را تحریم می‌کند و به زودی تحریم این گردان از سوی «آنتونی بلینکن» وزیر خارجه آمریکا اعلام می‌شود.
این پایگاه خبری به نقل از منابعی که آنها را «آگاه» خواند، افزود: تحریم‌ها مانع از دریافت هر نوع کمک یا آموزش نظامی به این گردان و اعضای آن می‌شود.
گردان نتزا یهودا در سال ۱۹۹۹ به عنوان یک واحد ویژه برای نظامیان تندروی صهیونیست تشکیل شد.
آکسیوس افزود: این گردان مستقر در کرانه باختری «به مرکز جذب بسیاری از جوانان شهرک‌نشین راست‌گرای افراطی» که در هیچ گردان دیگر ارتش رژیم اسرائیل پذیرفته نشده‌اند، تبدیل شده است.
در سال‌های گذشته تصاویر زیادی از جنایت گردان نتزا یهودا علیه فلسطینیان ساکن کرانه باختری اشغالی منتشر شده است.
سال گذشته، در حین یورش گردان ۹۷ نتزا یهودا وابسته به ارتش رژیم اسرائیل به منطقه «تلونیم» واقع در غرب رام‌الله، نظامیان وابسته به این گردان که فکر می‌کردند کسی آن‌ها را نمی‌بیند، چند شهروند فلسطینی غیرنظامی را به‌ شدت مورد ضرب و جرح قرار دادند؛ غافل از اینکه تعدادی دیگر از فلسطینیان در حال رصد و ضبط این توحش ارتش اسرائیل هستند.
آمریکا در حالی قصد تحریم یک گردان ارتش رژیم اشغالگر را دارد که مهمترین تامین کننده سلاح این رژیم صهیونیستی است.