خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

چهارشنبه، 09 خرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

تجهیز زیرساخت‌های گردشگری در استان مرکزی - تسنیم

تسنیم | استان‌ها | یکشنبه، 02 اردیبهشت 1403 - 20:12
مدیرکل میراث فرهنگی استان مرکزی گفت: باید زیرساخت ها را در حوزه صنعت گردشگری استان مرکزی تجهیز کنیم.
استان،گردشگري،مسافران،مركزي،مراكز،گردشگر،اقامتي

محمود مرادی نراقی در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در اراک، با اشاره به مهمترین مشکلات حوزه گردشگری استان مرکزی اظهار داشت: زمانی که قرار است گردشگر وارد استان کنیم نیاز به حداقل‌هایی وجود دارد که با بهره گرفتن از این زیرساخت‌ها بتوانیم بخشی از نیازهای گردشگری را تامین کنیم.
وی افزود: در استان مرکزی یکی از مشکلاتی که وجود دارد مراکز اقامتی استاندارد است، به هر حال ما از مسافران دعوت می‌کنیم که از شهرها و مقاصد گردشگری ما بازدید کنند اگر مسافران دعوت ما را بپذیرند و ببیند سرویس بهداشتی مناسب نداریم، یا اینکه صنایع دستی مناسب نداریم و قیمت‌ها کنترل شده نیست و بازار سیاه راه انداختیم، یا حمل و نقل دچار مشکل است ناراحت می‌شوند و در سفر بعدی از استان مرکزی استقبال نمی‌کنند.
مرادی‌نراقی ادامه داد: بنابراین ما باید زیرساخت‌ها را در حوزه صنعت گردشگری استان مرکزی را تجهیز کنیم و یکی از زیرساخت‌ها راه است، ما در مراکز هدف گردشگری استان باید آسیب شناسی داشته باشیم و بدانیم الان چه وضعتی داریم و نقطه مطلوبی که باید به آن دست پیدا کنیم کجاست.
مدیرکل میراث فرهنگی استان مرکزی بیان کرد: بسیاری از روستاهای استان مانند روستای وفس شهرستان کمیجان، روستای انجدان و غیره از مقاصد گردشگری استان به شمار می‌روند و ما باید پیرامون همه زیرساخت‌های این روستاها برنامه‌ریزی داشته باشیم و گردشگر در این مکان‌ها حضور پیدا کند و افرادی از مسافران استقبال کنند و صنایع دستی معروف این مناطق ارائه شود و جاذبه‌های خود را به مسافران معرفی کنند تا مسافران با خاطره خوش از استان خارج شوند.
وی خاطرنشان کرد: بنابراین برای حضور گردشگر در استان ابتدا باید زیرساخت‌های گردشگری استان مانند جاده‌ها، امنیت، مراکز اقامتی مناسب، سرویس‌های بهداشتی، نظارت بر قیمت‌ها در مراکز گردشگری را فراهم کنیم.
انتهای پیام/711/