خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 30 اردیبهشت 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

حل مشکلات 12ساله تملکات ملکی پروژه روددره فرحزاد

تسنیم | اجتماعی و حوادث | شنبه، 25 فروردین 1403 - 14:53
معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران از حل مشکلات 12ساله تملکات ملکی پروژه روددره فرحزاد خبر داد و گفت: با آغاز فرایند پرداخت و تملک معارضات ملکی؛ پیشرفت این پروژه سرعت بیشتری خواهد گرفت.
پروژه،شهري،فرحزاد،ملكي،پيشرفت،تهران،معاونت،تأكيد،مديريت

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، جلسه تسریع در روند پیشرفت پروژه روددره فرحزاد با حضور مهندس حسین نظری معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران، نجفی سرپرست اداره‌کل برنامه‌ریزی و سرمایه انسانی معاونت خدمات شهری، گودرزی شهردار منطقه 5، صالحی شهردار منطقه 2 صبح امروز 25 فروردین ماه در سالن جلسات این معاونت برگزار شد.
نظری؛ معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران، در این جلسه ضمن استماع آخرین گزارشات در خصوص روند پیشرفت پروژه روددره فرحزاد، اظهار کرد: پروژه روددره فرحزاد از موضوعات مورد تأکید مدیریت شهری در ادوار گذشته بوده است و این پروژه به‌جهت تعارضات ملکی بسیار زیاد؛ مدعیان زیادی داشته است و عملاً به‌جهت تعارضات ملکی این پروژه طی چندین مرحله متوقف شده بود.
وی افزود: در دوره جدید مدیریت شهری یک اجماع کلی در مدیریت کلان شهری ورای بحث شهرداری تهران به وقوع پیوست و حوزه قضایی و حوزه آسیب‌های اجتماعی نیز به موضوع روددره فرحزاد ورود کردند به‌نحوی که مراجع قضایی بازدیدهای مستمری از روددره فرحزاد داشتند و بر حل مشکلات اجتماعی این پروژه با تسریع در روند پیشرفت این پروژه تأکید کردند.
معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران با تأکید بر این که تسریع در روند پیشرفت پروژه روددره فرحزاد مورد تأکید شهردار تهران بوده است، تصریح کرد: این پروژه یکی از پروژه‌های کلان مدیریت شهری محسوب می‌شود که با پیگیری‌های مستمر و برگزاری جلسات بسیار این معاونت و کمک و همراهی معاونت مالی و اقتصاد شهری، سازمان املاک و مستغلات و شهرداری‌های مناطق 2 و 5 مشکل تملک معارضات ملکی و اشکالات قانونی در فرایند پرداخت و خرید معارضات ملکی پس از 12 سال حل شد.
نظری ادامه داد: با آغاز فرایند پرداخت و تملک معارضات ملکی، پیشرفت این پروژه سرعت بیشتری خواهد گرفت و ان‌شاءالله فاز اول پروژه روددره فرحزاد در پایان سه‌ماهه ابتدای امسال به بهره‌برداری خواهد رسید.
در جریان این جلسه فرایند پرداخت مبالغ املاک معارض موجود در این پروژه آغاز شد.
انتهای پیام/+