خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 30 اردیبهشت 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

رفع تصرف اراضی ملی دزفول و اندیمشک

تسنیم | استان‌ها | شنبه، 25 فروردین 1403 - 14:53
10 هکتار از اراضی ملی دزفول و 15 هکتار از اراضی کشاورزی اندیمشک از ابتدای امسال تاکنون رفع تصرف و رهاسازی شده است.
اراضي،تصرف،هكتار،ملي،شهرستان،كشاورزي،كاربري،رفع،انديمشك،دزفو ...

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اهواز، ابوذر موحد؛ رئیس اداره راه و شهرسازی دزفول با بیان اینکه 100 هزار و 700 مترمربع از اراضی شهرستان در ابتدای سال جاری رفع تصرف شده است، گفت: سه مورد رفع تصرف اراضی ملی با ارزش بیش از 2 هزار و 135میلیارد ریال در ایام تعطیلات امسال در دزفول رفع تصرف شد.
وی افزود: تیم‌های گشت و مراقبت یگان حفاظت اراضی در گستره شهرستان به صورت روزانه اراضی ملی و دولتی زیر پوشش را رصد می‌کنند و در صورت مشاهده موارد مربوط به تصرف این اراضی اقدامات قانونی لازم را انجام می‌دهند.
وی ادامه داد: صیانت از اراضی ملی و دولتی و پیشگیری از تصرف آن خارج از ساعات اداری و در ایام تعطیل به صورت مستمر انجام می‌شود.
رئیس اداره راه و شهرسازی دزفول بیان کرد: سامانه 1656 یگان حفاظت از اراضی سازمان ملی زمین و مسکن به صورت شبانه روزی آماده دریافت اخبار و اطلاعات مردمی در ارتباط با تصرف اراضی ملی و دولتی راه اندازی شده و آماده دریافت گزارش‌های مردمی است.
آزادسازی 15 هکتار از اراضی کشاورزی اندیمشک
مدیر امور اراضی خوزستان نیز از قلع و قمع 6 مورد ساخت و ساز غیرمجاز در شهرستان اندیمشک و آزادسازی 15 هکتار از زمین‌های کشاورزی این شهرستان خبر داد.
جهان شیر سراج الدین افزود: به استناد تبصره 2 ماده 10 قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغ‌ها و اجرای دستور قضایی، 15 هکتار از زمین‌های کشاورزی تصرف شده در اندیمشک آزاد شد.
وی ادامه داد: اجرای قلع و قمع ساخت و سازهای غیرمجاز با همکاری دادستانی و حضور ماموران انتظامی و نمایندگان جهاد کشاورزی شهرستان انجام شد.
سراج الدین گفت: حفظ اراضی کشاورزی نیازمند تمهیدات و برنامه ریزی لازم و همکاری و حمایت همه جانبه دستگاه‌های قضایی، اجرایی و نیروی انتظامی است.
به گزارش تسنیم، رئیس کل دادگستری خوزستان فروردین جاری از رفع تصرف سه هزار و 721 هکتار اراضی ملی و بازگرداندن آن‌ها به بیت‌المال به ارزش تقریبی 30 هزار میلیارد ریال در سال 1402 خبر داد.
در سال گذشته نیز 40 هکتار از اراضی زراعی و باغی تغییر کاربری شده در راستای اجرای تبصره 2 ماده 10 قانون حفظ اراضی زارعی و باغ، به وضع سابق بازگشت و با اقدامات پیشگیرانه نیز از تغییر کاربری چهار هزار و 333 هکتار از این اراضی جلوگیری شد.
تاکنون 947 هزار هکتار از اراضی زراعی خوزستان معادل 64 درصد کل اراضی هدف که مستعد تغییر کاربری بودند، تثبیت مالکیت شد.
انتهای پیام/