خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

چهارشنبه، 09 خرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

۴۳۲ مورد تغییر کاربری غیرمجاز در استان تهران شناسایی شد

باشگاه خبرنگاران | اقتصادی | شنبه، 25 فروردین 1403 - 14:30
مدیرامور اراضی جهاد کشاورزی تهران گفت: طی ۲۵ روز ابتدایی فروردین، ۴۳۲ مورد تغییر کاربری غیر مجاز در مساحت ۱۱۱۸۰۰ متر مربع شناسایی شد.
اراضي،غيرمجاز،استان،كشاورزي،مظاهري،شناسايي،امور،زراعي،سازهاي

یداله مظاهری مدیر امور اراضی استان تهران گفت: طی ۲۵ روز ابتدایی فروردین ماه، گشت های یگان حفاظت امور اراضی نسبت به پایش اراضی کشاورزی استان اقدام کردند که با پیمایش حدود ۲۰۰۰ کیلومتر، تعداد ۴۳۲ مورد تغییر کاربری غیرمجاز در مساحت ۱۱۱۸۰۰متر مربع شناسایی شد.
او ادامه داد: پس از شناسایی این موارد که ۱۲۷ مورد آن در راستای اخبار و گزارشات واصله از سامانه ۱۳۱ (cms) انجام شده بود، اخطاریه و توقف عملیات غیرمجاز صادر شد.
مظاهری بیشترین میزان شناسایی ها را در شهرستان دماوند اعلام کرد و گفت: در راستای پیشگیری و برخورد با ساخت و سازهای غیرمجاز در اراضی زراعی و باغات با هماهنگی مقام قضایی و همکاری دستگاه های اجرایی ذیربط مستحدثات غیرمجاز به تعداد ۱۱۹مورد و در سطح ۷۰۰۰مترمربع در این ایام تخریب شد که بواسطه این اقدامات حدود۷۵۰۰۰متر مربع از اراضی کشاورزی آزادسازی شد.
او از تشکیل ۸ فقره پرونده در رابطه با تخلفات صورت گرفته خبر داد و گفت: این پرونده ها پس از تکمیل جهت رسیدگی و صدور حکم به محاکم قضایی ارائه خواهد شد.
مظاهری با اشاره به اینکه سیاست جهادکشاورزی استان برای حفظ اراضی زراعی و باغ ها، پیشگیری قبل از وقوع تخلف به عنوان بهترین راهکار است، تاکید کرد: گشت های حفاظت از اراضی کشاورزی به طور مستمر در حال رصد اراضی استان هستند و در صورت مشاهده ساخت و سازهای غیرمجاز با متخلفان طبق قانون برخورد خواهد شد.
مدیر امور اراضی استان تهران از کشاورزان و بهره برداران استان خواست در صورت مشاهده هرگونه تغییر کاربری غیرمجاز اراضی کشاورزی موضوع را از طریق شماره تلفن ۱۳۱گزارش نمایند.