خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

چهارشنبه، 09 خرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

سقوط ارزش شِکِل از بیم پاسخ ایران

مشرق | بین‌الملل | شنبه، 25 فروردین 1403 - 14:18
رسانه‌های رژیم صهیونیستی گزارش دادند روند کاهش ارزش پول این رژیم در برابر دلار از بیم پاسخ ایران ادامه دارد.
شكل،افزايش،درصد،ماه،نرخ،دلار،ايالات،متحده،شاخص،ارزش،كاهش

به گزارش مشرق، وب سایت اسرائیلی «گلوبز»، شکل اسرائیل در بحبوحه ترس از حمله قریب الوقوع ایران به اشغالگران سقوط کرد و در معاملات اواخر دیروز بین بانک ها، شکل در برابر دلار به ۳.۷۶۲ و در برابر یورو به ۴.۰۴۴ رسید.
در همین حال بانک مرکزی رژیم صهیونیستی نرخ شکل در برابر دلار را ۰.۷۳۲ درصد بیشتر از روز قبل، ۳.۷۱۴ /دلار تعیین کرد و نرخ شکل در برابر یورو را هم با ۰.۵۹۹ درصد افزایش در ۴.۰۳۲ شکل/یورو تعیین کرد.
یوسی فریمن، مدیر عامل حوزه ریسک، امور مالی و سرمایه‌گذاری در شرکت پریکو به گلوبز گفت: «نگرانی در مورد یک رویداد امنیتی مستقیم با ایران همراه با تعدیل در نقل و انتقالات ارزی توسط صادرکنندگان، به افزایش تقاضا در بازار ارز و کاهش ارزش شکل دامن زده است».
وی افزود: برآورد ما این است که اگر یک حادثه امنیتی استثنایی رخ ندهد به دلیل عرضه مداوم ارز، کاهش ارزش دلار در برابر شکل از سر گرفته شود.
این رسانه عبری زبان با اشاره به تاثیرات بین المللی بر شکل آورده است: ارزش دلار همچنین به دنبال انتشار آمار تورم در ایالات متحده همچنان به افزایش خود ادامه می‌دهد، در حالی که انتظار می‌رود داده‌های تورم در اسرائیل دوشنبه آینده منتشر شود.
شاخص قیمت مصرف کننده ایالات متحده در ماه مارس ۳.۵ درصد (سالانه) افزایش یافت، در حالی که پیش‌بینی ها از افزایش ۳.۴ درصدی حکایت داشت و سپس در ماه فوریه به ۳.۲ درصد رسید و به صورت ماهانه، این شاخص ۰.۴ درصد افزایش یافت که معادل ۰.۴ درصد در ماه فوریه بهمن ماه است، در حالی که انتظارات حاکی از افزایش ۰.۳ درصدی بود.
شاخص بالای قیمت مصرف کننده در آمریکا موید تخمین‌های بازار در این باره است که نرخ بهره ایالات متحده برای چندین ماه در سطح بالای فعلی خود باقی خواهد ماند و مسیر کاهش نرخ بهره در حال دور شدن است (تصمیمات بعدی فدرال رزرو در ۱ می، ۱۲ ژوئن، سپس ۳۱ ژوئیه و ۱۸ سپتامبر گرفته می شود).