خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

چهارشنبه، 09 خرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

پیشتازی آبی ها در دربی بیانیه نویسی؛ استقلال 2- پرسپولیس یک

تسنیم | ورزشی | شنبه، 25 فروردین 1403 - 14:12
باشگاه استقلال با صدور بیانیه ای جدید به بیانیه بامداد امروز پرسپولیس واکنش نشان داد.
استقلال،گل،هفته،داور،داوري،رقيب،بيانيه،كمك،سالم،باشگاه،ويديو ...

به گزارش خبرگزاری تسنیم، در بیانیه جدید باشگاه استقلال آمده است: «بی‌شک مهمترین اتفاق بازی‌های این هفته لیگ برتر، گل آفساید پرسپولیس و پنالتی سوخته ملوان بود که باعث شد در آخرین بازی هفته، جای برنده و بازنده در ورزشگاه آزادی عوض شود.
این همان ورزشگاهی است که هفته قبل در آن، گل صد درصد سالم استقلال نادیده گرفته شد و همین سه اشتباه (گل سالم استقلال که دیده نشد، گل آفساید پرسپولیس و پنالتی مفقود شده ملوان) اگر رخ نمی‌داد، الان فاصله استقلال و تیم دوم جدول در صدر شش امتیاز بود، نه یک امتیاز!
حالا اشتباهات 20 هفته قبلی لیگ برتر و شش گل آفساید پرسپولیس به گواه کارشناسان داوری رسانه‌ها و برنامه‌های تلویزیونی تا اینجای فصل و هفت امتیازی که با اتفاقات داوری به حساب رقیب واریز شد، بماند.
بعد از اتفاقات شب گذشته، باشگاه استقلال با نامه محترمانه‌ای خطاب به رؤسای محترم فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ، از مهدی تاج و حیدر بهاروند تقاضا کرد در هفته‌های پایانی تمامی ارکان رقابت‌های باشگاهی ایران را به دقت بیشتر فرا بخوانند و از تکرار این اشتباهات داوری به سود یک تیم خاص جلوگیری کنند، اما در کمال تعجب، باشگاه رقیب که همین هفته قبل، بعد از برد، بیانیه و شکواییه علیه داوران و فدراسیون فوتبال و ...
نوشته بود، به نامه محترمانه استقلال واکنش نشان داده و خواهان برخورد با استقلال شده است!
برخورد با استقلال؟
عجب!!!
به چه جرمی؟
به جرم اینکه که داوران گل سالم ما را نمی‌بینند و گل ناسالم شما را می‌پذیرند؟
همین هفته گذشته استقلال از داوری آسیب دیده و با رعایت قوانین از صدور بیانیه خودداری کرد تا از خودی‌ها هم سرکوفت بشنود و در عوض باشگاه رقیب با وجود برد، بیانیه داد و به ایجاد تنش همت گماشت!
حالا با استقلال باید برخورد شود و شما باید جایزه بگیرید؟
هفته قبل گل صد درصد سالم استقلال نادیده گرفته شد و همین هفته هم اگر شرافت کمک داور نبود، باز هم به گفته رسانه‌ها و شاهدان در ورزشگاه اراک، داور وسط قصد نداشت گل سالم استقلال را بپذیرد و حتی شنیده شده است به کمک داور بابت پذیرش گل استقلال معترض شده که اگر این موضوع راست باشد باید فاتحه این داوری و مسابقات را خواند!!
اگر به واسطه یک اعتراض محترمانه، استقلال باید محکوم شود، حکم و جریمه رقیب چیست که یک هفته در میان بیانیه می‌دهد و حتی علیه VAR هم بیانیه صادر می‌کند؟
اوج لبخند در واکنش باشگاه رقیب همین است که به استفاده از VAR در دو دربی سرخابی رفت و برگشت اعتراض دارد و معتقد است اگر VAR نبود، این دو دربی را هم می‌برد!
این ادعا اصلا دروغ نیست، چرا که آنها همین هفته هم اگر سیستم کمک داور ویدیویی در ورزشگاه آزادی بود، ملوان را نمی‌بردند و حتی می‌باختند و طی سالیان گذشته از فقدان کمک داور ویدیویی قهرمانی‌های کذایی متوالی به دست آورده‌اند که فریاد اعتراض همه باشگاه‌های ایران از این بی‌عدالتی و توجه به یک تیم خاص درآمد.
استقلال قضاوت را به افکار عمومی می‌سپارد، چرا که معتقدیم آفتاب آمد دلیل آفتاب و همین که دوستان می‌خواهند لیگ برتر بدون کمک داور ویدیویی برگزار شود، نشان می‌دهد حق با کیست و حقیقت چیست.
انصافاً قشنگ نیست که تنها سند رقیب از داوری به نفع استقلال، همین است که سیستم کمک داور ویدیویی اجازه نداده حق استقلال مقابل رقیبِ همیشه بهره مند از اشتباهات داوری، ضایع شود؟
العاقل و اشاره ...
بله VAR را باید کشت، چه با لگد چه با مشت!».
انتهای پیام/