خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

چهارشنبه، 09 خرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

بخشی از زندان رجایی شهر به دانشگاه فرهنگیان اختصاص یابد

تسنیم | استان‌ها | شنبه، 25 فروردین 1403 - 14:12
یکی از مهمترین مطالبات استان البرز داشتن دانشگاه فرهنگیان بوده که تبدیل بخشی از زندان رجایی شهر به دانشگاه فرهنگیان از مطلبات استان است.
استان،پرورش،آموزش،البرز،استاندار،اشاره،عبداللهي،معلم،مدرسه،ا ...

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرج، مجتبی عبدالهی صبح امروز در اولین جلسه شورای آمروزش و پرورش استان البرز در سال 1403 با اشاره به نیاز استان البرز به محلی مناسب برای دانشگاه فرهنگیان، اظهار داشت: یکی از مهمترین رویکردهای استان، تبدیل بخشی از زندان رجایی شهر به دانشگاه فرهنگیان است.
وی افزود: این موضوع باید در قالب مطالبه شورای آموزش و پرورش استان مورد پیگیری و تامین منابع مالی قرار گیرد.
استاندار البرز، گفت: باید به افراد صاحب‌نظر، جوانان خوش فکر و اصحاب رسانه که در حوزه آموزش و پرورش، طرح و ایده دارند، اجازه ورود به این جلسه و بیان دیدگاه‌ها را بدهیم.
وی با اشاره به مقام و منزلت معلم و ضرورت برنامه ریزی دقیق جهت گرامیداشت هفته معلم در استان، ادامه داد: جایگاه رفیع معلمان و تاثیر و حرمت این قشر فرهیخته با هیچ بیان و هدیه ای، قابل تقدیر نیست بنابراین باید هر چه در توان داریم در این راستا اقدام کنیم.
عبداللهی گفت: با توجه به جمعیت بزرگ دانش‌آموزی و رشد روزافزون مهاجرت‌ها به این استان باید امکانات، چارت و منطقه‌های آموزشی و پرورشی متناسبی نیز وجود داشته باشد.
وی افزود: شهرستان های تازه تاسیسی همچون فردیس و چهارباغ باید اداره آموزش و پرورش مستقل داشته باشند، چرا که عدم وجود این امکانات موجبات نارضایتی خانواده‌ها را فراهم کرده است.
استاندار البرز گفت: در شهرهای بزرگی همچون کمالشهر، محمدشهر و ماهدشت با توجه به تراکم بالای جمعیت دانش‌آموزی باید اداره آموزش و پرورش مستقر شود.
وی افزود: شهرستان‌های کرج و فردیس هر کدام باید متناسب با تعداد مناطق شهری، مناطق آموزش و پرورش مستقل داشته باشند.
عبداللهی با اشاره به روز منابع انسانی، گفت: منابع انسانی تمامی ابزار و سرچشمه تمامی تحولات یک دستگاه محسوب می‌شود و نیروهای کارآمد در هر سازمانی می توانند عامل ترقی و پیشرفت آن سازمان باشند.
وی افزود: سیستم آموزش و پرورش استان البرز با کمبود جدی نیروی انسانی از معلم و کادر اداری تا سرایدار و غیره مواجه است و باید وزارتخانه متبوع در این رابطه عنایت ویژه داشته باشد.
استاندار البرز به برگزاری انتخابات سال گذشته اشاره کرد و از مجموعه آموزش و پرورش استان برای همراهی در این راستا قدردانی کرد و خواستار تداوم این همدلی و انسجام در برگزاری دوم دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در 21 اردیبهشت‌ماه امسال شد.
وی گفت: در سفرهای اول و دوم رئیس جمهور به استان 200 مدرسه را متعهد شدیم و 100 مدرسه دیگر را نیز برای خود تکلیف کردیم و اکنون در مجموع نیمی از راه را طی کرده‌ایم.
عبداللهی افزود: باید هر چه در توان داریم برای نیل به اهداف و تعهدات ساخت مدرسه در استان معطوف کنیم تا زیرساخت‌های آموزشی و پرورشی استان تقویت شود.
وی گفت: باید به افراد صاحب‌نظر، جوانان خوش فکر و اصحاب رسانه که در حوزه آموزش و پرورش، طرح و ایده دارند، اجازه ورود به این جلسه و بیان دیدگاه‌ها را بدهیم.
استاندار البرز افزود: پیشنهادات و طرح‌های سازنده می‌توانند راهگشا باشند و مسیر را برای ارتقا آموزش و پرورش استان هموار کنند.
انتهای پیام/