خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 30 اردیبهشت 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

آمار جالب توجه پرسپولیس با اوسمار

مشرق | ورزشی | شنبه، 25 فروردین 1403 - 13:59
تیم فوتبال پرسپولیس با سرمربی برزیلی خود بیشتر از هر زمانی به قهرمانی امیداور است.
تيم،بازي،پرسپوليس،قرمزها،حريفان،برتر،ليگ،قهرماني

به گزارش مشرق، در چارچوب هفته بیست و سوم رقابت های لیگ برتر تیم فوتبال پرسپولیس تهران در یک دیدار حساس و تماشایی با تک گل عیسی آل‌کثیر موفق شد تیم فوتبال ملوان بندرانزلی را با یک گل شکست دهد تا فاصله یک امتیازی خود را با همشهری خود یعنی استقلال حفظ کند تا همچنان کورس قهرمانی داغ بماند.
پرسپولیس این روزها در بهترین فرم خود در یک سال اخیر دارد و همین موضوع باعث شده تا هواداران این تیم به تکرار قهرمانی این تیم در بیست و سومین دوره رقابت‌های لیگ برتر بیش از هر زمانی امیدوار باشند.
قرمزها هفته‌های پایانی نیم فصل اول اگرچه در شرایط خوبی قرار نداشتند اما بعد از جدایی یحیی گل‌محمدی از این تیم و حضور اوسمار ویرا به عنوان مرد نخست نیمکت سرخ‌پوشان همه چیز به سود آنها تغییر کرد.
هرچند پرسپولیس در نخستین بازی خود در نیم فصل دوم برابر آلومینیوم اراک روی اشتباه بیرانوند شکست خورد اما این تیم بعد از این بازی در ۷ بازی از ۸ بازی خود موفق شد حریفان را شکست دهد و تنها در شهرآورد پایتخت آن هم برابر استقلال تهران رقیب سنتی خود به تساوی صفر - صفر رضایت داد.
پرسپولیس در ۹ بازی که اوسمار هدایت این تیم را بر عهده داشته است ۱۴ بار دروازه حریفان خود را باز کرده و تنها ۳ گل دریافت کرده است که همه‌ آنها به نوعی با اشتباه مستقیم دروازه‌بان به ثمر رسیده است و در ۷ بازی نیز موفق شده دروازه خود را برابر حریفان بسته نگه دارد.
قرمزها با سرمربی برزیلی خود به طور میانگین در هر بازی ۲.۴۴ امتیاز کسب کرده است.
اوسمار و پرسپولیس با دو پیروزی حساس برابر گل‌گهر سیرجان و ملوان بندرانزلی که پیش بینی می‌شد یکی از این دو تیم از قرمزها امتیاز بگیرد حالا پیش از هر زمانی به تکرار قهرمانی در این دوره از رقابت‌های لیگ برتر امیدوارتر شده است.