خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

چهارشنبه، 09 خرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

سرایاالقدس پهپاد رژیم صهیونیستی را در اختیار گرفت

مشرق | بین‌الملل | شنبه، 25 فروردین 1403 - 13:54
سرایا القدس شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی فلسطین یک پهپاد ارتش رژیم صهیونیستی را در اختیار گرفت.
صهيونيستي،رژيم،القدس،غزه،بيانيه،نظامي،اعلام،زخمي،جنايت،جنبش

به گزارش مشرق، سرایا القدس در بیانیه ای اعلام کرد که این پهپاد از نوع «اسکای لارک» را در شهر خان یونس در جنوب نوار غزه به زمین نشانده است.
گردان های القسام شاخه نظامی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) نیز از انجام پنج عملیات در ۴۸ ساعت گذشته در شمال اردوگاه النصیرات در مرکز نوار غزه خبر داد.
القسام اعلام کرد که در این رشته عملیات، شماری از نظامیان دشمن صهیونیستی کشته و زخمی شدند.
سرایا القدس دیروز (جمعه) نیز در بیانیه ای اعلام کرد که یک کاروان از تانک های رژیم صهیونیستی را در میدان مین گرفتار کرده است.
بر اساس این بیانیه، رزمندگان سرایا القدس با ایجاد یک میدان مین در پایگاه نظامی «مالک» در شمال اردوگاه النصیرات، سه دستگاه تانک مرکاوا و دو دستگاه بلدوزر رژیم صهیونیستی را منهدم کردند.
سرایا القدس اعلام کرد که همه نظامیان عضو این کاروان نظامی کشته یا زخمی شدند و اشغالگران، کشته ها و زخمی های خود را با چند فروند بالگرد به عقب انتقال دادند.
شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی فلسطین در بیانیه دیگری از موفقیت رزمندگان این جنبش در سرنگونی یک کوادکوپتر جاسوسی رژیم صهیونیستی در خان یونس خبر داد و فیلم آن را منتشر کرد.
پس از گذشت ۶ ماه از تجاوز بدون نتیجه و دستاورد رژیم صهیونیستی به غزه، این رژیم روز به روز بیشتر در بحران های داخلی و خارجی خود فرو می رود.
رژیم صهیونیستی طی این مدت دستاوردی غیر از جنایت، قتل عام، ویرانی، جنایت های جنگی، نقض قوانین بین المللی، بمباران نهادهای امدادرسان و قحطی و گرسنگی در این منطقه نداشته است.
رژیم صهیونیستی این جنگ را بدون در نظر گرفتن هر دستاوردی در آینده، باخته و حتی پس از ۶ ماه نتوانسته گروه های مقاومت در یک منطقه کوچک را که سال ها در محاصره است، به تسلیم وا دارد و حتی همراهی افکار عمومی جهانی را به خاطر ارتکاب جنایت های آشکار در غزه، از دست داده است.