خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

چهارشنبه، 09 خرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

مشکلات واگن‌های مترو با ورود رئیس جمهور حل می‌شود؟ - تسنیم

تسنیم | اجتماعی و حوادث | شنبه، 25 فروردین 1403 - 13:53
رئیس شورای شهر تهران با اشاره به مشکلات پیش آمده برای واگن های وارداتی از سوی وزارت کشور گفت: به همین جهت شخص رئیس جمهور برای برطرف کردن موانع و مشکلات ورود کرده است.
وارداتي،كشور،وزارت،واگن،ورود،تهران،قراردادها،عقد

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، مهدی چمران امروز در حاشیه بهره‌برداری از دسترسی پروژه دسترسی جنوبی به حرم عبدالعظیم علیه السلام در بزرگراه شهید آوینی در جمع خبرنگاران در ارتباط با آخرین وضعیت ورود واگن‌های وارداتی مترو به تهران اظهار کرد: همانطور که پیش از این نیز اعلام شده بود وزارت کشور مشکلاتی را برای ورود واگن‌های وارداتی ایجاد کرده است که همچنان این مشکلات به طور کامل حل نشده است.
وی درباره ایرادات و مشکلات وارد شده از سوی وزارت کشور برای واگن‌های وارداتی، خاطرنشان کرد: تاییدیه واگن‌ها باید به مجموعه متخصص از سوی وزارت کشور واگذار شود که به نظر می‌رسد شرکت مترو بهترین مجموعه متخصص برای این مسئله است و ما انتظار داریم تاییدیه ها برای ورود واگن های وارداتی از سوی وزارت کشور به مترو تفویض اختیار شود.
رئیس شورای شهر تهران در پاسخ به این پرسش که عنوان شده است که وزارت کشور نسبت به عقد قراردادها از سوی شهرداری تهران برای واگن های وارداتی اعتراض کرده است، افزود: به هر صورت باید مجموعه‌ای برای عقد قراردادها وارد میدان می‌شد و شهرداری تهران این کار را انجام داده است و با توجه به عقد قراردادها انتظار می‌رود که مجموعه وزارت کشور نیز همکاری لازم را برای ورود واگن های وارداتی انجام بدهد.
چمران تصریح کرد: با توجه به مواردی که پیش آمده است بنده مووضع را از طریق آقای وحیدی وزیر کشور مطرح کردم تا هرچه سریعتر مشکلات پیش آمده مرتفع شود و هر میزان که اجرای این قرارداد به تعویق بیفتد بالتبع واگن های وارداتی با تاخیر وارد خواهند شد.
وی اضافه کرد: همچنین مشکل پیش آمده در خصوص واگن های وارداتی با شخص رئیس جمهور صحبت شده است و قرار است آقای رئیسی نیز این موضوع را پیگیری و دنبال کند.
انتهای پیام/