خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 30 اردیبهشت 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

حماس: آمریکا به حمایت کامل از جنایات اسرائیل ادامه می‌دهد - تسنیم

تسنیم | بین‌الملل | شنبه، 25 فروردین 1403 - 13:13
جنبش حماس فلسطین با محکوم کردن کشتار وحشیانه ارتش اشغالگر در اردوگاه النصیرات غزه اعلام کرد که آمریکا همچنان به حمایت نظامی و سیاسی از صهیونیست ها در جنگ نسل کشی علیه مردم فلسطین ادامه می دهد.
غزه،اردوگاه،صهيونيستي،فلسطين،ارتش،اشغالگر،حماس،رژيم،ملت،نوار ...

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) در واکنش به کشتار هولناکی که دیروز ارتش رژیم اشغالگر در اردوگاه النصیرات در مرکز نوار غزه انجام داد، با صدور بیانیه‌ای ضمن محکوم کردن این جنایت شنیع، آن را حلقه جدیدی از جنگ نسلی‌کشی رژیم صهیونیستی علیه مردم فلسطین دانست.
در بیانیه حماس به این منظور آمده است که بمباران شدید محله‌های مسکونی در اردوگاه النصیرات که مملو از آوارگان است، بخش جدیدی از جنگ نسل کشی صهیونیست‌ها علیه ملت فلسطین محسوب می‌گردد و این اردوگاه از چند روز قبل در معرض حملات وحشیانه ارتش دشمن بوده که منجر به تخریب تاسیسات غیرنظامی و منازل غیرنظامیان و شهید و زخمی شدن ده‌ها تن از فرزندان ملت ما شده است.
این جنبش تاکید کرد که این حملات فاشیستی ارتش اشغالگر علیه مردم غزه بیانگر بی‌اعتنایی آشکار اشغالگران به تمامی قطعنامه‌ها و خواسته‌های بین‌المللی و قضایی برای توقف جنگ جنایتکارانه نسل‌کشی در نوار غزه است که با پوشش و حمایت کامل دولت آمریکا ادامه دارد.
حماس با اشاره به اینکه آمریکا همچنان به حمایت نظامی و سیاسی و قضایی از رژیم اشغالگر صهیونیستی در تداوم جنایات آن علیه غزه ادامه می‌دهد، از جامعه جهانی و سازمان ملل خواست اقدامی فوری جهت تحت فشار قرار دادن دشمن صهیونیستی برای توقف تجاوزات فاشیستی آن علیه ملت فلسطین انجام دهند.
در ادامه بیانیه حماس تاکید شده است که هدف اشغالگران نابودی همه زیرساخت‌ها و نشانه‌های زندگی در غزه بوده و صهیونیست‌ها بعد از ناتوانی در تحقق اهداف جنگی خود و نیز شکست توطئه‌های آنها در اجرای پروژه آوارگی ملت فلسطین، در حال ارتکاب شنیع‌ترین جنایات ضد بشری علیه غیرنظامیانِ محاصره شده غزه هستند.
دیروز جمعه اردوگاه «النصیرات» در مرکز نوار غزه شاهد حمله سنگین ارتش رژیم صهیونیستی بود و قایق‌های جنگی ارتش دشمن غاصب صهیونیستی یکی از مدرسه‌هایِ محل اسکان تعداد زیادی آواره فلسطینی را هدف قرار داده و ده‌ها غیرنظامی بی‌گناه را به شهادت رساندند.
همچنین نظامیان اشغالگر چندین منزل مسکونی در شمال این اردوگاه را مورد حمله قرار داده و با خاک یکسان کردند.
انتهای پیام/