خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 30 اردیبهشت 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

افزایش ۶.۶ درصد فوتی تصادفات در شهر تهران

باشگاه خبرنگاران | اجتماعی و حوادث | شنبه، 25 فروردین 1403 - 13:01
معاون دادگستری تهران گفت: در استان با افزایش ۲.۹ درصد و در شهر تهران با افزایش ۶.۶ درصد تلفات انسانی مواجه هستیم.
تهران،استان،نفر،شهر،نيكوكار،تصادفات،تلفات،تخلفات،فوت

ابوالفضل نیکوکار، معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان تهران گفت: در استان تهران با افزایش ۲.۹ درصد و در شهر تهران با افزایش ۶.۶ درصد تلفات انسانـی مواجـه هستیم و استان تهران در خصـوص فوت شدگان ناشی از تصادفات در جایگاه دوم کشور قرار دارد.
نیکوکار گفت: در آمار مقایسه‌ای ۱۱ ماهه فوت شدگان ناشی از تصادفات در سال ۱۴۰۱ تعداد آن ۱۳۱۳ نفر بوده که سهم شهر تهران ۶۷۶ نفر و در سال ۱۴۰۲ تعداد آن ۱۳۵۲ نفر بوده که سهم شهر تهران ۷۲۱ نفر است.
وی در رابطه با اقدامات صورت گرفته در این زمینه افزود: در قانون رسیدگـی به تخلفات رانندگـی، تقسیم کار فی مابین دستگاه‌های اجرایی و انتظامی صورت گرفته است و وظایف و تکالیف نیز مشخص شده است که در صورت اجرای دقیق آن تلفات انسانی و خسارات مادی در استان تهران به طور محسوس کاهش خواهد یافت.
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان تهران اضافه کرد:راه اندازی سامانه پیامکی اعلام تخلفات رانندگی متصل به دوربین‌های پایش تصویری و نظارت شهری به صورت بر خط، اقدام در جهت حمایت از طرح ۱۰ راهور فاتب موضوع ساماندهی موتور سیکلت از سوی شهرداری و استانداری و دستگاه‌های اجرایی در سطح شهر تهران، تهیه یا تدوین نظام رتبه بندی ایمنی خودرو‌ها توسط وزارت صمت و سازمان استاندارد با هدف کسب اطلاع خریداران از کیفیت خودرو‌ها ازجمله این اقدامات است.
وی بر تأمین اعتبار ساخت چهار بانده شدن محور فیروزکوه ـ سمنان توسط اداره کل راهداری استان تأکید و از آن اداره کل در مورد کاهش نقاط حادثه خیز و به روز رسانی دوربین‌ها تشکر کرد.