خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 30 اردیبهشت 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

شولتز: روسیه شیر گاز را بست

مشرق | بین‌الملل | شنبه، 25 فروردین 1403 - 12:59
صدر اعظم آلمان مدعی است که مردم این کشور باید مسکو را مقصر افزایش بهای انرژی و تورم در آلمان بدانند!
آلمان،روسيه،گاز،شولتز،اوكراين،دفاع،برلين،مدعي،لوله،خط،انرژي

به گزارش مشرق، اولاف شولتز، صدر اعظم آلمان با اذعان به افزایش قیمت حامل‌های انرژی و همچنین تورم در این کشور، مدعی شد که نه برلین، بلکه مسکو مسئول و مقصر این افزایش قیمت است!
شولتز با دفاع از سیاست دولت آلمان در حمایت صریح از اوکراین، مدعی شد که تحریم‌های اعمالی علیه روسیه نیز، برای دفاع از اروپا برابر «امپریالیسم» ضروری بوده است.
وی مدعی شد: نخست آنکه همه چیز درباره دفاع از نظم و صلح اروپا است.
روسیه جنگ امپریالیستی به‌راه انداخته است و نباید پیروز شود.
و دوم اینکه، روسیه تحویل و انتقال گاز را متوقف کرد نه ما!
غول نفتی «گازپروم» روسیه هم از طریق اوکراین و هم از طریق خط لوله نورداستریم، گاز طبیعی را به آلمان منتقل می‌کرد.
برلین تحت فشار آمریکا، در نوامبر ۲۰۲۱، یعنی چند ماه پیش از آغاز جنگ اوکراین، از تایید پروانه احداث خط لوله نورد استریم ۲ خودداری کرد.
برلین حتی پس از وقوع انفجار در خط لوله نورداستریم در سپتامبر ۲۰۲۲، باز هم از تایید بهره‌برداری از نورد استریم ۲ اجتناب کرد و بازرسان غربی همچنان مجرم اصلی این انفجارها را معرفی نکرده و همواره از ارائه جزئیات تحقیقات خودداری می‌کنند.
به ادعای شولتز، دولت او «منابع تازه‌ای برای تامین گاز و نفت جذب و پایانه‌هایی را برای واردات گاز مایع احداث کرده است.» عمده منبع تامین گاز مایع، آمریکاست که این سوخت را با قیمتی به مراتب بالاتر به آلمان می‌فروشد!
صدر اعظم آلمان با این ادعا که دولتش با «اقدام قاطع»، از یک بحران اقتصادی ۱۰ ساله جلوگیری کرده است، افزود: با تمام این اقدامات، قیمت انرژی دوباره کاهش پیدا کرده است.
شولتز با تکرار اظهارات رابرت هابک، وزیر اقتصاد آلمان که گفته بود، الگوی شکوفایی آلمان با تمرکز بر انرژی ارزان روسیه، برای همیشه به پایان رسیده است، گفت: تاثیر صلح‌آفرین تبادلات اقتصادی قطعاً حرفی اغراق‌آمیز است.
روسیه رفاه اقتصادی خود را قربانی خشونت کرد.
آلمان برای دفاع از دموکراسی و آزادی خود به ارتشی قدرتمند، صنایع نظامی کارآمد و حمایت از اوکراین نیاز دارد.