خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 30 اردیبهشت 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

فشار صهیونیست‌ها به اپل در پی جنجال پرچم فلسطین - تسنیم

تسنیم | اقتصادی | شنبه، 25 فروردین 1403 - 12:54
پس از آنکه برخی از کاربران آیفون هنگام تایپ کلمه "اورشلیم" (بیت المقدس) در تلفن همراه خود با پیشنهاد ایموجی پرچم فلسطین مواجه شدند، موجی از انتقادات از سوی صهیونیست ها به سمت شرکت اپل روانه شد.
اورشليم،پيشنهاد،فلسطين،رايلي،تايپ،پرچم،كاربران،پايتخت،اسرائيل

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از الجزیره، پس از آنکه برخی از کاربران آیفون هنگام تایپ کلمه "اورشلیم" (بیت‌المقدس) در پیامرسان‌های خود با پیشنهاد ایموجی پرچم فلسطین مواجه شدند، موجی از انتقادات از سوی صهیونیست‌ها به سمت شرکت اپل روانه شد و این شرکت به سرعت اعلام کرد که این "اشکال" را برطرف خواهد کرد.
این غول فناوری ایالات متحده روز پنجشنبه یک مشکل نرم افزاری را عامل این پیشنهاد دانست که در آخرین به روز رسانی سیستم عامل iOS این گوشی‌ها برای برخی از کاربران ظاهر شده بود و گفت که عمدی نبوده است.
به نظر نمی رسد که این موضوع بر همه کاربران تأثیر گذاشته باشد، زیرا آنهایی که در ایالات متحده هستند می‌گویند پس از تایپ کلمه اورشلیم پیشنهاد این ایموجی را دریافت نکرده‌اند.
راشل رایلی، مجری تلویزیونی بریتانیایی، به پیشنهاد ایموجی پرچم فلسطین در شبکه‌های اجتماعی اشاره کرد و بحثی دیرین را در مورد اینکه آیا اسرائیلی‌ها یا فلسطینی‌ها حق دارند از اورشلیم به عنوان پایتخت خود نام ببرند، به راه انداخت.
رهبران فلسطینی قدس شرقی را پایتخت کشور آینده خود می دانند.
رایلی طی اظهاراتی گفت که "وقتی پایتخت اسرائیل، اورشلیم را تایپ می‌کنم"، پرچم فلسطین توسط آخرین نسخه سیستم عامل اپل پیشنهاد می‌شود.
وی مدعی شد: نشان دادن استانداردهای دوگانه در قبال اسرائیل نوعی یهودی ستیزی است که خود نوعی نژادپرستی علیه یهودیان است.
رایلی با امضای این پست به عنوان "زنی یهودی" گفت: لطفا توضیح دهید که آیا این یک اقدام عمدی از سوی شرکت شما است یا اینکه کنترلی بر برنامه نویسان سرکش ندارید."
این اظهارات در حالی صورت می‌گیرد که سازمان ملل و اکثر اعضای جامعه بین‌المللی اورشلیم را عملاً دو شهر می‌دانند و بیت‌المقدس شرقی - از جمله شهر قدیمی - را بخشی از کرانه باختری می‌دانند که سرزمین فلسطین محسوب می‌شود و توسط اسرائیل با نقض قوانین بین‌المللی اشغال شده است.
انتهای پیام/