خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

دوشنبه، 31 اردیبهشت 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

روز 190 طوفان الاقصی| تمدید حضور فرمانده سنتکام در تل‌آویو - تسنیم

تسنیم | بین‌الملل | شنبه، 25 فروردین 1403 - 03:31
تمدید حضور فرمانده ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا در اراضی اشغالی فلسطین و اظهارات مقامات آمریکایی و صهیونیست در مورد پاسخ ایران به حمله تروریستی تل آویو از جمله مهمترین تحولات پیرامون فلسطین اشغالی است.
آمريكا،فلسطين،اسرائيل،رژيم،اشغالي،غزه،روز،ايران،اراضي،ارتش،ك ...

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم،‌ منابع خبری آمریکا اعلام کردند که مایکل کوریلا، فرمانده ستاد فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا یک روز بیشتر در کنار صهیونیست‌ها باقی خواهد ماند تا به آن‌ها در دفع پاسخ احتمالی ایران به حمله تروریستی در شهر دمشق کمک کند.
کاربران محترم مهمترین تحولات 190 روز عملیات طوفان الاقصی را در ادامه دنبال کنید:
*************************************************************************
تمدید حضور فرمانده‌ «سنتکام» آمریکا در اراضی اشغالی فلسطین
🔹وب سایت آکسیوس آمریکا که روابط نزدیکی با مقامات صهیونیست‌ دارد، به نقل از مسئولانی در رژیم اسرائیل مدعی شد که «مایکل کوریلا»، فرمانده ستاد فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا که اخیرا به اراضی اشغالی رفته، یک روز بیشتر در کنار صهیونیست‌ها باقی خواهد ماند.
🔸رژیم اسرائیل بعد از اقدام تروریستی خود در حمله به بخش کنسولی سفارت ایران در سوریه که منجر به شهادت مستشاران نظامی و دیپلمات‌های ایران شد، از بیم پاسخ و انتقام ایران، در وضعیتی غیرعادی به سر می‌برد و دست به دامن آمریکایی‌ها شده است.
حماس: حکومت اشغالگر، افسار تروریست‌های خود را در کرانه باختری رها کرده است
🔹جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) طی بیانیه‌ای به حملات و یورش‌های صهیونیست‌های شهرک نشین در کرانه باختری به اموال و خانه‌های فلسطینیان در این منطقه واکنش نشان داد و گفت که همزمان که ارتش اشغالگر و جنایت‌کار صهیونیست‌ها علیه ملت فلسطین در نوار غزه دست به جنایت و قتل‌عام زده، حکومت اشغالگر فاشیست، «افسار گله‌های شهرک‌نشینان تروریست» را رها کرده تا به روستاها و شهرک‌های فلسطینیان در کرانه یورش ببرند.»
🔹حماس، این حملات را سازمان دهی شده و تصاعدی دانست و اعلام کرد که این حملات با حمایت ارتش صهیونیستی با هدف تلاش برای اشغال بیشتر اراضی کرانه و یهودی سازی آن و اخراج صاحبان اصلی آن‌ها به زور ارعاب و تهدید و کشتار انجام می‌شود و جامعه جهانی در برابر این جنایت‌های مستمر وا داده است.
🔹حماس در این بیانیه خود از ملت و جوانان فلسطین در کرانه باختری خواست دست به انتفاضه زده و در برابر این تروریسم صهیونیست‌های فاشیست بایستند.
فعال شدن آژیرهای هشدار در شهرک‌های مجاور نوار غزه در روز 190 جنگ
🔹آژیرهای هشدار شلیک موشک و راکت ارتش رژیم اسرائیل در شهرک‌های صهیونیست‌ نشین مجاور نوار غزه در حالی بامداد امروز شنبه فعال شدند که 190 روز از جنگ علیه نوار غزه می‌گذرد و این در حالی است که صهیونیست‌ها مدعی‌اند توانسته‌اند توانمندی‌های مقاومت فلسطین را تضعیف کرده یا از بین ببرند.
جهاد اسلامی مسئولیت حمله موشکی به صهیونیست‌ها را برعهده گرفت
🔹سرایا القدس، شاخه نظامی جهاد اسلامی فلسطین اعلام کرد که با کمک نیروهای «عمر القاسم» توانسته است شهرک‌های «سدیروت، نیر عام و غیره» را در واکنش به جنایت صهیونیست‌‌ها در حق مردم فلسطین هدف قرار دهد.
توقف پروازها در آسمان فلسطین اشغالی
🔹رسانه‌های عبری گزارش می‌دهند که حرکت پروازها در آسمان فلسطین اشغالی متوقف شده و تقریبا هیچ پروازی از دقایقی پیش انجام نمی‌شود.
نیروی دریایی انگلیس: در عملیات آمریکا مشارکت نخواهیم داشت
🔹نیروی دریایی انگلیس که طی ماه‌های اخیر در ائتلاف آمریکا علیه یمن مشارکت فعال و جدی داشته، بامداد امروز شنبه مدعی شد که تنش بین ایران و رژیم اسرائیل بعد از حمله تروریستی به بخش کنسولی سفارت ایران در دمشق به لندن مربوط نمی‌شود و انگلیس در عملیات آمریکا در برابر سواحل فلسطین اشغالی مشارکتی نخواهد داشت.
سی‌ان‌ان: آمریکا تلاش خواهد کرد، هر پرتابه‌ای به سمت اسرائیل را رهگیری کند
🔹همزمان با حضور مایکل کوریلا، فرمانده ستاد فرمانده مرکزی ارتش آمریکا در اراضی اشغالی که یک روز دیگر نیز تمدید شده، شبکه سی‌ان‌ان آمریکا به نقل از مسئولانی از این کشور گزارش داد که واشنگتن تلاش خواهد کرد، در صورت ممکن، هر پرتابه‌ای به سمت اراضی اشغالی فلسطین را رهگیری کند.
شکست دیوار صوتی بر فراز شهر بعلبک لبنان
🔹جنگنده های رژیم اسرائیل از ساعتی پیش اقدام به نقض حریم هوایی لبنان کرده و دیوار صوتی بر فراز شهر بعلبک واقع در شرق لبنان را شکستند.
🔸علی رغم گزارش وقوع انفجار، خبرگزاری «یو نیوز» گزارش داد که هیچ حمله‌‌ای تا این لحظه نشده است.
هاآرتص: برای دومین بار اسرائیل نیاز به حمایت آمریکا دارد
🔹با افزایش روز افزون تنش در اراضی اشغالی فلسطین، روزنامه هاآرتص نوشت که رژیم اسرائیل برای دومین بار در طول شش ماه گذشته به حمایت آمریکا به منظور تعامل با تهدیدی پیدا کرده است که مشخص است این تهدید فراتر از قدرت این رژیم هست.
🔹این روزنامه بازدارندگی رژیم اسرائیل در برابر ایران را رو به نابودی و زوال دانست.
🔸 اشاره روزنامه مذکور به حمایت آمریکا در طول شش ماه گذشته به زمان آغاز طوفان الاقصی در 15 مهر بر می‌گردد که رژیم تل‌آویو با حمایت واشنگتن توانست تا حدودی خود را در برابر ضربه کاری و بی سابقه مقاومت باز یابد.
بمباران شمال و غرب غزه
🔹جنگنده‌های رژیم اسرائیل بامداد امروز مناطقی در شهر غزه (شمال) و اردوگاه الشاطی واقع در غرب نوار غزه را بمباران کردند.
این خبر در حال بروز رسانی است...