خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

سه شنبه، 04 اردیبهشت 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

ایران: حمایت مردم افغانستان از آرمان فلسطین شایسته تقدیر است

تسنیم | بین‌الملل | پنجشنبه، 16 فروردین 1403 - 16:54
سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در مزارشریف در بیانیه ای به مناسبت روز جهانی قدس حمایت مردم افغانستان از آرمان فلسطین را قابل تحسین دانست.
مسلمانان،فلسطين،قدس،مسلمان،حمايت،جهان،روز،غزه،آرمان،رژيم،جنا ...

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در مزارشریف در بیانیه‌ای با تشکر و قدردانی از مردم مسلمان افغانستان در حمایت از آرمان فلسطین، مواضع حکومت طالبان دراین‌باره را نیز قابل تحسین و عزتمندانه دانست.
متن کامل بیانیه به این شرح است:
بسمه تعالی
أُذِنَ لِلَّذِینَ یُقَٰتَلُونَ بِأَنَّهُمۡ ظُلِمُواْۚ وَإِنَّ ٱللَّهَ عَلَىٰ نَصۡرِهِمۡ لَقَدِیر
قدس، قبله نخستین مسلمانان جهان سرزمین اصلی و موطن هزاران آواره مسلمان فلسطینی است که استکبار جهانی توسط صهیونیسم جنایتکار از سال 1948 آن سرزمین را از دست ساکنانش خارج ساخت و تحت سلطه نیروهای اشغالگر قدس قرار داد.
این توطئه از همان اولین سال‌های اجرا، با مقاومت مردم مسلمان فلسطین و اعتراض مسلمانان و انسان‌های آزاده و بیدار دل جهان مواجه شد و به شکل مبارزات پیگیر و سیاسی-نظامی، چهره خود را نشان داد.
پس از پیروزی انقلاب اسلامی در ایران، امام خمینی (ره) طی پیامی در روز 16 مرداد 1358 در سیزدهمین روز از ماه مبارک رمضان سال 1399 هجری قمری خطاب به مسلمانان جهان، آخرین جمعه ماه مبارک رمضان را به عنوان «روز قدس» نامگذاری کرده و خواستار همبستگی بین‌المللی مسلمانان در حمایت از حقوق قانونی مردم مسلمان فلسطین شدند.
امسال با توجه به جنایت‌های رژیم صهیونیستی در غزه و حمایت کشورهای غربی و در رأس آن دولت آمریکا روز جهانی قدس از اهمیت بیشتری برخوردار شده و لذا ضروری است مسلمانان جهان آن را در شرایط ویژه و کاملاً متفاوتی برگزار و گرامی بدارند.
ساکنان نوار غزه از سویی این روزها شاهد انواع جنایات ددمنشانه رژیم صهیونستی از جمله کشتار،گرسنگی، ویرانی روزانه، آوارگی و ترس هستند و از سوی دیگر، در میدانی دیگر، مبارزان مقاومت در میادین نبرد در خاک غزه در حال مقاومت و پایداری در برابر اشغالگران هستند.
حمایت و همبستگی ملل مسلمان در جهان در حمایت از آرمان فلسطین می‌تواند نقطه عطفی در مبارزه با جنایات رژیم صهیونیستی باشد.
روز قدس نشان‌دهنده صف‌بندی بین حق و باطل و عدل در مقابل ظلم است.
سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در مزار شریف ضمن تشکر و قدردانی از مردم مسلمان افغانستان در حمایت از آرمان فلسطین و همچنین تحسین مواضع عزتمندانه این کشور در خصوص تحولات اخیر در غزه، جنایات اخیر رژیم صهیونیستی در حمله به مردم مظلوم این منطقه به‌خصوص زنان و کودکان را طی 6 ماه گذشته محکوم نموده و از تمامی مسلمانان جهان دعوت می‌نماید با ادامه حمایت‌ها از مردم فلسطین و مقابله با توطئه‌های استکبار جهانی در ایجاد تفرقه میان مسلمانان آرمان آزادی فلسطین و قدس شریف را در این روز زنده نگهدارند.
انتهای پیام/.