خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

سه شنبه، 04 اردیبهشت 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

برگزاری شب شعر با هدف حمایت از فلسطین در ننگرهار

تسنیم | بین‌الملل | پنجشنبه، 16 فروردین 1403 - 16:54
در راستای حمایت از مردم غزه، شب شعری در ولایت «ننگرهار» با عنوان «مردم غزه فراموش تان نکرده ایم» برگزار شد.
غزه،شاعر،ننگرهار،همدردي،فلسطين،برنامه

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، برنامه شعرخوانی با عنوان «مردم غزه فراموش‌تان نکرده‌ایم» به هدف پشتیبانی از مردم غزه، در شهر جلال‌آباد، مرکز ولایت ننگرهار راه‌اندازی شد.
در این برنامه که به هدف همدردی و غم‌شریکی با مردم فلسطین توسط ریاست اطلاعات و فرهنگ ننگرهار راه‌اندازی شده، شماری از شاعران، فرهنگیان و نویسندگان شرکت کرده‌اند.
«ساجد خوگیانی» رئیس اطلاعات و فرهنگ ننگرهار دراین‌باره گفت: برای همدردی و غم‌شریکی با مردم مظلوم فلسطین ما شب شعری را به آن‌ها عنوان داده‌ایم و در این‌جا از ولایت‌های شرقی و سایر ولایت‌ها شاعران گردهم آمده‌اند تا با زبان شعر با مردم فلسطین ابراز همدردی کنند.
برخی از شاعران در این برنامه، علاوه بر ابراز همدردی با مردم غزه، حملات رژیم صهیونیستی بر مردم فلسطین را محکوم کردند.
«ضیاء الدین همت مل» شاعر افغان در این رابطه گفت: در آنجا تمثیل کربلا می‌شود و آنها گلوله‌باران می‌شوند؛ اطفال، ریش‌سفیدان و زنان در آنجا کشته می‌شوند، این‌جا از دل هر شاعر خون جاری است.
«عبدالهادی فرهنگ» دیگر شاعر افغان نیز اظهار داشت: شاعر باید شاعر همه انسانیت باشد و ما هم به‌خاطر همسویی با نام انسانیت و غم‌شریکی با شهیدان غزه این‌جا گردهم آمده‌ایم.
این برنامه مشاعره به پشتیبانی از مردم غزه، در ولایت ننگرهار در حالی راه‌اندازی شده که پیش از این نیز مردم افغانستان در ولایت‌های مختلف این کشور علیه جنایات رژیم صهیونیستی گردهمایی اعتراض‌آمیز برگزار کرده بودند.
انتهای پیام/.