خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

سه شنبه، 04 اردیبهشت 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

نمایش تمبرهایی با محوریت فلسطین در موزه حرم رضوی

تسنیم | استان‌ها | پنجشنبه، 16 فروردین 1403 - 16:53
مسئول گنجینه سکه و تمبر موزه مرکزی آستان قدس رضوی گفت:گنجینه تمبر، اسکناس و سکه موزه رضوی به مناسبت بزرگداشت روز جهانی قدس نمایشگاهی از صدها قطعه تمبر با محوریت فلسطین و مقاومت چاپ شده در کشورهای مختلف جهان را به نمایش گذاشته است.
تصوير،فلسطين،شهيد،تمبر،دست،مسجدالاقصي،صهيونيست،قدس،شهادت،شيخ ...

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهد، به نقل از آستان‌نیوز، محمد حسین یزدی‌نژاد، اظهار داشت: اقدام کشورهای مختلف در انتشار تمبر با محور فلسطین را در راستای دفاع از آرمان آزادی فلسطین، حفظ مسجدالاقصی، معرفی قبه الصخره عنوان کرد.
وی تصویر قدس در چنگال صهیونیست بین الملل، تصویر شهید شیخ راغب حرب روحانی مبارز لبنانی و امام جمعه اهل سنت و حاکم شرع دادگاههای شهر صور لبنان که در سال 1362 ش به دست دژخیمان صهیونیست به شهادت رسید، تصاویر خرابی‌های اطراف مسجدالاقصی به دست صهیونیست‌ها، تصاویر به آتش زدن مسجدالاقصی توسط صهیونیست‌ها، سلطان صلاح الدین ایوبی سردار کشورهای اسلامی در جنگ‌های صلیبی که بیت المقدس را در سال 1187 م از چنگال آنها آزاد کرد، کودکان یتیم فلسطین را از جمله موضوعات تمبرهای به نمایش درآمده عنوان کرد.
مسئول گنجینه سکه و تمبر موزه مرکزی آستان قدس رضوی تصریح کرد: تصویر شهید عزالدین قسام از مجاهدان و عالم مسلمان جنبش ضد استعماری اعراب بر علیه انگلیس غاصب که در سال 1314 ش در جنین به شهادت رسید، تصویر شهید سلیمان خاطر از افراد پلیس مرزی مصر که در سال 1364 به دست رژیم صهیونیستی پس از کشتن 7 سرباز صهیونیست در صحرای سینا به شهادت رسید، تصویر مبارزین شهید فلسطینی که علیه صهیونیستهای خونخوار قیام کردند، شهید سید عباس موسوی رهبر فقید حزب الله لبنان ، به آتش کشیدن تانک مرکاوا ارتش صهیونیستی به دست مبارزین فلسطینی، تصویر شهید دکتر فتحی شقاقی از مبارزان فلسطین، فارغ التحصیل رشته پزشکی و دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین نیز از دیگر موضوعات تمبرهای به نمایش در آمده است .
یزدی نژاد خاطرنشان کرد: ایران ، اردن ، لیبی ،کویت، موریتانی، عربستان صعودی ، مراکش ، اندونزی ، مالزی ، جمهوری نیجر ، تونس، پاکستان، یمن، قبرس، گامبیا، سنگال، سومالی، عراق، سوریه، جمهوری مالی، شیخ نشین ابوظبی، قطر، شیخ نشین شارجه، مصر از جمله کشورهای جهان اسلامی هستند که به چاپ تمبر با موضوع فلسطین و روز جهانی قدس اقدام کرده اند.
گفتنی است، این نمایشگاه در محل گنجینه تمبر، اسکناس و سکه موزه رضوی از 15 فروردین ماه به مدت 10 روز در معرض بازدید عموم قرار دارد.
انتهای پیام/282/