خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

دوشنبه، 03 اردیبهشت 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

آغاز تولد بره‌های قوچ و میش در استان خراسان جنوبی - تسنیم

تسنیم | استان‌ها | پنجشنبه، 16 فروردین 1403 - 16:53
هرساله با شروع فصل بهار زاد و ولد حیوانات وحشی آغاز می شود و زیر چتر حمایت و حفاظت محیط بانان حفاظت محیط زیست به زندگی خود ادامه می دهند.
نوزادان،وحش،حيوانات،حيات،طبيعت،زيست،محيط،وحشي

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند، اسداله حاتمی با اشاره به اولین گزارش از شهرستان بشرویه درباره متولد شدن اولین بره وحش‌های سال 1403 اظهار داشت: زنده‌گیری نوزادان حیات وحش از جمله تخلفات زیست محیطی است که بعضی از افراد سهوا یا از روی عمد اقدام به آن می‌کنند.
مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان جنوبی با اشاره به رواج زنده‌گیری نوزادان حیوانات وحشی در فصل زادو ولدو فصل بهار بیان کرد: در این فصل از سال برخی افراد سودجو و متخلف اقدام به زنده‌گیری نوزادان حیوانات وحشی می‌کنند که لطمات جبران ناپذیری به طبیعت وارد می‌کند زیرا علاوه بر حذف یک گونه جانوری از طبیعت که سال‌ها می‌تواند زادآوری داشته باشد قطعا در ادامه نسل خلل ایجاد خواهد کرد.
وی تصریح کرد: نوزادان حیات وحش زنده‌گیری شده حتی در صورت کشف و بازپس‌گیری از متخلفان به دلیل تغذیه دستی، انس با انسان و عدم آموزش مهارت‌های لازم جهت زندگی در طبیعت، قابلیت بازگشت به عرصه‌های طبیعی را ندارند و به ناچار باید ادامه زندگی خود را در اسارت به سر ببرند که تحت این شرایط زندگی آنها دوام نخواهد داشت.
حاتمی بیان کرد: گاهی مشاهده شده برخی از مردم و علاقه‌مندان به حیات وحش با مشاهده نوزادان حیات وحش در مناطق، از سر دلسوزی و کمک به حیوانات اقدام به زنده‌گیری و تحویل آنها به محیط بانان و یا ادارات حفاظت محیط زیست می‌کنند که توصیه می‌شود در صورت مشاهده نوزادان حیوانات وحشی در طبیعت هیچ گونه اقدامی جهت گرفتن آنها نکنند و مراتب را به ماموران یگان حفاظت محیط زیست مستقر در مناطق و طریق شماره تماس 1540 اطلاع دهند تا در صورت نیاز اقدامات لازم انجام گیرد.
انتهای پیام/ 257/