خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

شنبه، 25 فروردین 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

«حداقل حقوق» و «حداقل حقوق و مزایای مستمر» کارکنان دولت در سال ۱۴۰۳

مشرق | اجتماعی و حوادث | پنجشنبه، 16 فروردین 1403 - 16:41
حداقل حقوق و حداقل حقوق و مزایای مستمر کارکنان دولت در سال ۱۴۰۳، از سوی سازمان اداری و استخدامی کشور اعلام شد.
حقوق،قانون،ريال،موضوع،هشتاد،كاركنان،ماده،دولت

به گزارش مشرق، «حداقل حقوق» و «حداقل حقوق و مزایای مستمر» سال ۱۴۰۳ کارکنان دولت، طی بخشنامه مورخ ۱۵ فروردین ماه ۱۴۰۳، از سوی سازمان اداری و استخدامی کشور اعلام شد.
«حداقل حقوق» موضوع این بخشنامه مبنای محاسبه تمامی اقلام پرداختی که در قوانین و مقررات مربوط برای تعیین مبالغ آن‌ها از عبارت «حداقل حقوق» استفاده شده است، مانند: فوق‌العاده ایثارگری، قرار می‌گیرد.
بر اساس این مصوبه، ضریب حقوق اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی و قضات، ۶۸ هزار و ۷۶۶ ریال و ضریب حقوق شاغلان مشمول قانون مدیریت خدمات کشوری و کارمندان مشمول قانون نظام هماهنگ پرداخت کارکنان دولت، ۴ هزار و ۸۲۹ ریال تعیین شده است.
متن بخشنامه «حداقل حقوق» و «حداقل حقوق و مزایای مستمر» کارکنان دولت در سال ۱۴۰۳
به استناد جزء (۲) بند (الف) تبصره (۱۵) قانون بودجه سال ۱۴۰۳ کل کشور و در اجرای تبصره (۲) ذیل بند (۵) تصویب‌نامه شماره ۳۰۳۴/ت ۶۲۴۶۰هـ مورخ ۱۴۰۳/۰۱/۱۴ هیئت وزیران (موضوع تعیین ضریب حقوق کارکنان دولت در سال ۱۴۰۳) موارد به شرح زیر برای اجرا ابلاغ می‌شود:
۱- حداقل حقوق و مزایای مستمر شاغلان موضوع ماده (۷۶) قانون مدیریت خدمات کشوری به میزان سی و پنج میلیون و پانصد و هشتاد و نه هزار و ششصد (۳۵،۵۸۹،۶۰۰) ریال است.
۲- حداقل حقوق شاغلان مشمول قانون نظام هماهنگ پرداخت کارکنان دولت در سال ۱۴۰۳ به میزان نوزده میلیون و دویست و چهل و یک هزار و دویست و هشتاد (۱۹،۲۴۱،۲۸۰) ریال است.
مبلغ حداقل حقوق کارمندان مذکور به علاوه فوق‌العاده‌های موضوع ماده (۶) قانون یاد شده نباید از سی و پنج میلیون و پانصد و هشتاد و نه هزار و ششصد (۳۵،۵۸۹۶۰۰) ریال کمتر شود در صورت نرسیدن حداقل حقوق افراد موصوف با احتساب فوق‌العاده‌های موضوع ماده (۶) قانون یاد شده به مبلغ مذکور، مابه‌التفاوت آن تا مبلغ سی و پنج میلیون و پانصد و هشتاد و نه هزار و ششصد (۳۵،۵۸۹۶۰۰) ریال به کف تعیین شده، اضافه خواهد شد.
۳- مبنای محاسبه تمامی اقلام پرداختی که در قوانین و مقررات مربوط برای تعیین مبالغ آن‌ها از عبارت «حداقل حقوق» استفاده شده است نظیر فوق‌العاده ایثارگری موضوع ماده (۵۱) قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران، مبلغ حداقل حقوق و مزایای مستمر شاغلان موضوع ماده (۷۶) قانون مدیریت خدمات کشوری می‌باشد که در سال جاری به میزان سی و پنج میلیون و پانصد و هشتاد و نه هزار و ششصد (۳۵،۵۸۹،۶۰۰) ریال است.
تصویر بخشنامه