خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

شنبه، 25 فروردین 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

کاهش تردد در محورهای خراسان جنوبی در ایام نوروز

تسنیم | استان‌ها | پنجشنبه، 16 فروردین 1403 - 16:30
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان خراسان جنوبی، گفت: در کل اجرای طرح نوروزی 2 درصد کاهش تردد در سطح محورهای استان را شاهد بوده ایم.
استان،تردد،خراسان،جنوبي،طرح،تصادفات،محورهاي،نوروزي،كاهش

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند، اسداله جلال‌زاده امروز در کمیسیون ایمنی راه‌های استان خراسان جنوبی با اشاره به اجرای طرح نوروزی از 24 اسفندماه 1402 تا 15 فروردین‌ماه، اظهار داشت: با توجه به تقارن ایام عید نوروز با ماه مبارک رمضان تردد در محورهای استان نسبت به سال گذشته کاهش داشته است.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان جنوبی، بیان کرد: در کل اجرای طرح 2 درصد کاهش تردد در سطح محورهای استان را شاهد بوده‌ایم.
وی گفت: در طرح نوروزی ورود و خروج خودرو به استان بیش از یک میلیون وسیله نقلیه بوده است.
جلال ‌زاده عنوان کرد: در انجام طرح نوروزی از 24 اسفند 1402 تا 13 فروردین امسال سامانه‌های تردد شمار ورودی و خروجی استان یک میلیون و 34 هزار و 650 تردد خودرویی را ثبت کردند.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: 3 میلیون و 702 هزار و 182 پلاک توسط دوربین‌های ثبت تخلفات رویت شده که از این تعداد 33 هزار و 619 وسیله نقلیه مرتکب تخلف سرعت شدند.
وی با اشاره به پویش چشم به راهیم گفت: این پویش در راستای ارتقای سطح ایمنی در جاده‌ها و کاهش تصادفات، و آموزش و آگاهی‌بخشی به رانندگان و‌ همراهان آنان راه‌اندازی شد.
سرهنگ محمدامیر کاظمی، جانشین رئیس پلیس راه خراسان جنوبی نیز با بیان اینکه علت عمده تصادفات جاده‌ای استان توجه نکردن به جلو، خستگی و تخطی از سرعت مطمئنه است، ادامه داد: بیشتر تصادفات در محورهای دیهوک- فردوس- کرمان و نهبندان- سربیشه- بیرجند- قاین و گناباد بوده است.
انتهای پیام/ 252/