خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

سه شنبه، 04 اردیبهشت 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

روز قدس از مردم مظلوم غزه دفاع کنیم

تسنیم | استان‌ها | پنجشنبه، 16 فروردین 1403 - 16:30
فرمانده سپاه حضرت سیدالشهدا (ع) با تاکید بر اینکه در روز قدس همه مکلف هستیم، گفت: امروز اگر در دست ما سلاح نیست، ولی با دعوت مردم به صحنه، خیابان ها و انزجار از اعمال ناشایست اسرائیل و آمریکا از مردم مظلوم غزه دفاع می کنیم.
شهدا،سپاه،سيدالشهدا،حضرت،انقلاب،استان،تهران،فرمانده،تاريخ،حض ...

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ری، سردار قربان محمد ولی‌زاده در مراسم یادبود شهدای کنسولگری ایران در سوریه که در سالن شهید جنگروی سپاه حضرت سیدالشهدا (ع) با حضور فرماندهان و مسئولین نمایندگی ولی‌فقیه در ردهای استان تهران برگزار شد، اظهار داشت: عملیات طوفان الاقصی شکست صهیونیستی در منطقه است.
وی افزود: بعد از جنگ تحمیلی آثار شهدا بر زمین‌مانده و این آثار باید به دست آیندگان برسد، پس باید تلاش کرد تا آثار و مستندات شهدا جمع‌آوری‌شده و به‌صورت کتاب و آثار هنری، تقدیم به آیندگان شود.
فرمانده سپاه حضرت سیدالشهدا (ع) با بیان اینکه هرچه می‌توانیم باید تلاش کنیم که یاد و نام و خاطره و فرهنگ شهدا زنده نگه داشته شود، بیان کرد: امام عزیزمان فرمود که اگر یک ملتی شهادت را سعادت خود بداند آن ملت شکست ندارد؛ مقام معظم رهبری فرمودند که اگر در یک جامعه شهادت‌طلبی شد سرمشق و سرلوحه شد، آن جامعه همیشه و همواره سربلند است.
ولی‌زاده گفت: نام و یاد شهدا ایمان، جهاد، ایثار و شهادت را درهم‌آمیخته و با حضور خانواده محترم شهدا و تصاویر شهدای عزیزشان، کنگره ملی 12 هزار شهید شهرستان‌های استان تهران برگزار می‌شود تا نام و یاد شهدا را فرهنگ‌سازی کنیم زیرا که اکثر مادران و پدران شهدا آسمانی شده‌اند و آثار شهدا را باید گردآوری کرد.
وی تصریح کرد: آیندگان باید بدانند ما با شهید زاهدی‌ها زندگی کردیم و دستاوردها و افتخاراتی که شهدا برای ما رقم زده‌اند، باید در دست نسل‌های بعد انقلاب قرار گیرد.
فرمانده سپاه حضرت سیدالشهدا(ع) استان تهران به دوران ذلت‌بار تاریخ قبل انقلاب اشاره کرد و تصریح کرد: خواندن تاریخ شهدا برای نسل‌های جدید امری ضروری و حیاتی است.
حتماً تاریخ را مطالعه کنید مخصوصاً تاریخ قبل از انقلاب و تاریخ بعد از انقلاب را هم مطالعه کنید.
حقیقت را خواهید دید که تاریخ بعد از انقلاب، سرشار از نشاط، شور، شوق و طراوت است.
وی گفت: حقیقتاً شهدا نقطه عطف انقلاب هستند و با افتخار می‌گوییم که چطور از کشور و خاک ایران عزیز دفاع کرده، تمدن و مذهب را از چنگال استکبار و مستکبران دژخیم بیرون کشیدند.
سردار ولی زاده در ضرورت معرفی شهدا به جهانیان گفت: امروز ما به قله افتخار رسیدیم و این را مدیون خون شهدا هستیم و باید در عرصه‌های اقتصادی و رسانه تلاش بیشتری را داشته باشیم.
فرمانده سپاه حضرت سیدالشهدا(ع) استان تهران، گفت: برای آخرت توشه جمع کنیم، روزی که همه دست‌ها خالی است این شهدا هستند که می‌توانند پرونده‌های زیبایی را برای به ارمغان بیاورند.
حال این توفیق داده شده است.
پس باید قدر این روزها و لحظه‌ها را دانست.
وقت گذاشت و با تمام توان در این کنگره کارکرد.
وی خاطرنشان کرد: کنگره یعنی سلسله‌ای از برنامه‌ها، فعالیت‌ها، یادواره‌ها و تولیدات هنری و فرهنگی که یاد و نام و خاطره شهدا را زنده نگه بدارد؛ مقام معظم رهبری بارها فرموده‌اند که زنده نگه‌داشتن یاد و نام و خاطره شهدا کمتر از شهادت نیست.
فرمانده سپاه حضرت سیدالشهدا(ع) استان تهران در رابطه با چگونگی و برگزاری کنگره شهدا گفت: در 31 اردیبهشت 1403 در حرم امام راحل و بنیان‌گذار انقلاب و با حضور خانواده‌های شهدا برگزار می‌شود که به امید فضل الهی بتوانیم در این عرصه دین خود را به این عزیزان ادا کرده باشیم.
ولی‌زاده با بیان اینکه به جمعه آخر ماه مبارک رمضان و روز جهانی قدس نزدیک می‌شویم، تصریح کرد: روز قدس روزی است که همه مکلف هستیم و حضور پر شکوه مردم در این روز نتایج راهبردی عملیات طوفان الاقصی و به‌ویژه شکست صهیونیستی در منطقه است.
فرمانده سپاه حضرت سیدالشهدا (ع) استان تهران به رویدادهای اخیر غزه هم اشاره کرد و ادامه داد: گرسنگی، جنایت و به شهادت رسیدن فرزندان در پیش چشم مادران و پدران از دیگر غربتی است که امروزه مردم غزه با آن روبه‌رو هستند.
در مقابل دوربین‌ها گریه نمی‌کنند و در اوج تنهایی و غربت برای عزیزان شهیدشان ناله سر می‌دهند.
وی گفت: این جنایت‌کاران خبیث اسرائیل و آمریکا کودکان را کشته و به این عمل زشت و ننگین خود افتخار می‌کنند.
امروز اگر در دست ما سلاح نیست ولی با دعوت مردم به صحنه، خیابان‌ها و انزجار از این عمل ناشایست با گرفتن پرچم و مشت‌های گره کرده، سردادن شعارهای مرگ بر امریکا و اسرائیل از مردم مظلوم و بی‌دفاع غزه دفاع می‌کنیم و روز قدس با حضور حداکثری خود در صحنه یکبار دیگر با آرمان‌های امام راحل تجدید میثاق می‌کنیم.
فرمانده سپاه حضرت سیدالشهدا استان تهران در مورد شعار سال گفت: امسال مقام معظم رهبری با انتخاب شعار "جهش تولید با مشارکت مردم" مردم را به‌سوی اقتصاد سوق داده است.
وی در ادامه تصریح کرد: بسیج و سپاه به‌عنوان جهش تولید، تولید سرمایه اجتماعی، اعتماد عمومی به مردم، به‌نظام، ولایت، دولت و تشکیلات نظام و انقلاب و تولید امنیت است.
ولی‌زاده گفت: امنیت، از طریق مردمی کردن و حضور در اقشار مختلف جامعه به‌دست‌آمده و اجازه ندهیم خدشه‌دار شود، امنیت را باید ایجاد کنیم.
فرمانده سپاه حضرت سیدالشهدا استان تهران در پایان خاطرنشان کرد: ما باید به سطح تولید امنیت برسیم و اجازه ندهیم که در کشور دشمنان معاند گام بردارند و برای مقابله با آن‌ها برنامه داشته باشیم.
انتهای پیام/