خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

سه شنبه، 04 اردیبهشت 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

بیانیه‌های بسیج اساتید و جهاد دانشگاهی به مناسبت روز قدس - تسنیم

تسنیم | سیاسی | پنجشنبه، 16 فروردین 1403 - 16:30
بسیج اساتید و جهاددانشگاهی در بیانیه هایی از آحاد مردم برای شرکت در راهپیمایی روز جهانی قدس دعوت بعمل آوردند.
روز،رژيم،قدس،جهاني،اسلامي،فلسطين،مظلوم،صهيونيستي،مقاومت،ملت، ...

به گزارش حوزه دانشگاه خبرگزاری تسنیم،‌ بسیج اساتید و جهاددانشگاهی در بیانیه‌هایی از آحاد مردم برای شرکت در راهپیمایی روز جهانی قدس دعوت بعمل آوردند.
متن این بیانیه‌های به شرح زیر است:
بسم‌الله الرحمن الرحیم
روز جهانی قدس، روز فریاد مظلومیت ملت فلسطین و برائت از استکبار جهانی و صهیونیسم غاصب است.
یادگاری ارزشمند از بنیان‌گذار فقید جمهوری اسلامی ایران، حضرت امام خمینی (ره) که با تدبیری حکیمانه و مدبرانه، وجدان‌های خفته را بیدار و زمینه‌ساز همبستگى جهانی مسلمانان در حمایت از حقوق قانونى مردم مظلوم فلسطین شد.
این روز در حالی فرا می‌رسد که در شش ماه گذشته با انجام عملیات «طوفان الاقصی» که برآمده از اراده فلسطینیان بود شوکی عظیم و تاریخی به دنیای استکبار و فرزند ناخلفش، اسرائیل وارد آمده است و رژیم صهیونیستی با آن‌همه سازوبرگ نظامی و پشتیبانی‌های قدرت‌های ظالم دنیا قادر به مقابله با نیروهای مقاومت نیست و برای پنهان کردن استیصال و درماندگی اش‌ دست به هر جنایتی همچون بمباران بیمارستان‌ها و کشتار زنان و کودکان می‌زند.
ناتوانی رژیم اشغالگر قدس از یک‌سو و مقاومت، بردباری، استقامت و مبارزه‌جویی مردم فلسطین در سویی دیگر سبب شده تا این رژیم خبیث تمام توان خود را برای ضربه زدن به محور مقاومت به کار گیرد.
در روزهای گذشته با حمله ددمنشانه به کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در دمشق و شهادت مظلومانه جمعی از سرداران و پاسداران رشید اسلام و مستشاران نظامی ایرانی بار دیگر خوی تجاوزگر و تروریستی رژیم جعلی اسرائیل و هم‌پیمانانش به جهانیان نشان داده شد و این اقدام جنایتکارانه، گواهیست بر این امر که آنها هیچ‌گونه پایبندی به قوانین بین‌المللی و حقوق بشر ندارند.
ضمن محکومیت این اقدامات جنایتکارانه؛ یقین داریم همان‌گونه که رهبر معظم انقلاب حضرت آیت‌الله خامنه‌ای «مدظله‌العالی» فرمودند: به حول و قوه ی الهی، رژیم خبیث صهیونیستی به دست دلاورمردان ما مجازات خواهد شد و آنها را از این جنایت و امثال آن پشیمان خواهیم کرد.
همچنین از مجامع بین‌المللی و مدعیان حقوق بشر نیز می‌خواهیم که به سکوت خود در قبال این جنایات پایان داده و برای احقاق حقوق ملت مظلوم فلسطین گام‌هایی آشکار و عملی بردارند.
آزادی قدس شریف، آرمان مشترک امت اسلامی است که برای تحقق این آرمان، معمار کبیر انقلاب اسلامی در پیام تاریخی سال 1358 در نام‌گذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به‌عنوان روز جهانی قدس، تأکید کرده‌اند: عموم مسلمانان جهان و دولت‌های اسلامى باید براى کوتاه کردن دست این غاصب و پشتیبانان آن به هم بپیوندند و ان شا‌الله همان‌گونه که در شعار امسال روز قدس تأکید شده است، طوفان الاقصی زمینه‌ای برای طوفان الاحرار و آزادی این مردم مظلوم باشد.
در روزگاری که تمام ابرقدرت‌های جهان تلاش دارند تا نام فلسطین را به فراموشی بسپارند، اکنون افکار عمومی جهان بیش از هر زمان دیگری، نفرتی بزرگ و عمیق از صهیونیست‌ها دارند و همدردی بیشتری را با مردم مظلوم فلسطین انجام می‌دهند و جا دارد در این شرایط حساس، ایران اسلامی که مبدع و پایه‌گذار روز جهانی قدس بوده است، این روز را به‌گونه‌ای متفاوت‌تر تجربه کند.
در همین راستا جهادگران جهاددانشگاهی نیز، هفدهم فروردین‌ماه، همگام با سایر اقشار ملت، به‌ویژه دانشگاهیان و دانشجویان آگاه ایران اسلامی در راهپیمایی روز جهانی قدس حضور خواهند یافت و از آحاد مردم دعوت می‌کنند تا با حضور پرشور در راهپیمایی این روز، بار دیگر انزجارشان را از رژیم صهیونیستی اعلام و حمایت خود از مردم مظلوم فلسطین را به نمایش بگذارند.
بیانیه سازمان بسیج اساتید کشور:
بسم الله الرحمن الرحیم
«الَّذِینَ أُخْرِجُوا مِنْ دِیَارِهِمْ بِغَیْرِ حَقٍّ إِلَّا أَنْ یَقُولُوا رَبُّنَا اللَّهُ وَلَوْلَا دَفْعُ اللَّهِ النَّاسَ بَعْضَهُمْ بِبَعْضٍ لَهُدِّمَتْ صَوَامِعُ وَبِیَعٌ وَصَلَوَاتٌ وَمَسَاجِدُ یُذْکَرُ فِیهَا اسْمُ اللَّهِ کَثِیرًا وَلَیَنْصُرَنَّ اللَّهُ مَنْ یَنْصُرُهُ إِنَّ اللَّهَ لَقَوِیٌّ عَزِیزٌ» همان کسانی که به ناحق از خانه‌هایشان بیرون رانده شدند [آنها گناهی نداشتند] جز اینکه می‌گفتند پروردگار ما خداست و اگر خدا بعضی از مردم را با بعض دیگر دفع نمی‌کرد صومعه‌ها و کلیساها و کنیسه‌ها و مساجدی که نام خدا در آنها بسیار برده می‌شود سخت ویران می‌شد و قطعاً خدا به کسی که [دین] او را یاری می‌کند یاری می‌دهد چرا که خدا سخت نیرومند شکست‏ ناپذیر است.
(حج/40)
چهل و شش سال قبل روزی که حضرت امام(ره) معمار کبیر انقلاب اسلامی با اعلام آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به عنوان «روز جهانی قدس» طی پیامی در توصیف این روز از مفاهیم بلندی نظیر؛ «روز اسلام، روز رسول الله(ص)، روز حیات اسلام، روز حکومت اسلامی، روز احیای قوانین اسلامی، روز فلسطین، روز جدایی حق از باطل، روز برافراشته شدن بیرق اسلام، روز مقابله مستضعفین با مستکبرین، روز سرنوشت ملت های مظلوم، روز هشدار به همه ابرقدرت ها، روز تمایز بین منافقین و متعهدین به اسلام، روز روشن شدن چهره واقعی دولت های خائن، روز هشدار به روشنفکرهای غربگرا، روز قطع امید غرب از ممالک اسلامی، روز خروج مسلمین از انزوا، روز صدور فرمان حمله به اشغالگران، روز تجهیز مظلومان در برابر ظالمان، روز بپاخاستن همه ملت های تحت ظلم و ستم آمریکا و...
.» یاد فرمودند، شاید کمتر کسی قادر بود تا ابعاد و اعماق این کلیدواژه ها را در تبیین روز قدس را به درستی درک و فهم کند اما امروزه به مدد مقاومت مردم و گروه های جهادی در برابر تجاوزات و جنایات بی حد نظامیان صهیونیزم بر روح و روان آن راحل عظیم الشان(ره)، دوراندیشی و انتخاب حکیمانه اش درود می فرستند.
مروری بر تحولات شش ماه گذشته ابعاد تازه ای از عظمت و اهمیت روز جهانی قدس را روشن ساخت که مهمترین آنها عبارتند از:
1) نمایش خشن ترین و زشت ترین رفتار ضدانسانی و بشری ارتش رژیم صهیونیستی به عنوان نماینده نظام لیبرال دمکراسی در کودک کشی و نسل کشی، بمباران وحشیانه و تحریم های ظالمانه، جنایت جنگی و عبور از کلیه خطوط قرمز انسانیت و بشریت در سرزمین های اشغالی و غزه قهرمان بروز و ظهور یافت.
2) وضعیت رژیم صهیونیستی که به یمن حماقت های دولتمران این رژیم منحوس و به رغم حمایت های اربابان احمق آنها در بدترین شرایط امنیتی، سیاسی، نظامی، اقتصادی و اجتماعی خویش نسبت به گذشته قرار گرفته و پایان حیات آن را چون جسدی در حال احتضار نوید می دهد.
3) مقاومت و ایستادگی معجزه آسای مردم مظلوم و مقتدر غزه در برابر توحش نظامیان صهیونیزم، رذالت دولتمردان مدعیان حقوق بشر، انفعال مجامع بین المللی و سکوت مرگبار دولت های عربی که موجب سرافرازی ایمان و مقاومت، غیرت و استقامت مردان خدا گردید.
4) حمایت بی سابقه کشورهای مختلف جهان در جای جای کره خاکی از پایتخت های کشورهای غربی تا مرکزیت سرزمین های اشغالی و موج تنفر و خشم بی سابقه از سیاست های جنگ طلبانه و توحش صهیونیزم و استکبار که تاکنون سابقه نداشته است.
5) انشقاق و شکاف در جبهه حامیان صهیونیزم در سطح جهانی که اوج آن میان دولتمردان رژیم با حکام کاخ سفید در جریان صدور قطعنامه 2728 شورای امنیت بروز یافته و در کابینه روبه اضمحلال نتانیاهو سبب استعفای برخی اعضای کابینه گردیده است.
6) محکومیت بی سابقه جنایات جنگی رژیم صهیونیستی توسط مجامع حقوقی بویژه دادگاه جنایی لاهه که پرونده نسل کشی این رژیم را در دستور کار قرار داده و در آستانه صدور حکم پیگرد افسران عالی رتبه و مقامات این رژیم می باشد.
بر اساس همین شرایط و با توجه به قرین شدن راهپیمایی روز قدس امسال با تشییع پیکر مطهر شهدای عزیزمان در کنسولگری ایران در دمشق در تهران، سازمان بسیج اساتید کشور به نمایندگی از جامعه دانشگاهی و استادی کشور از کلیه آزادمردان جهان، مسلمانان منطقه بویژه ملت شریف ایران دعوت می نماید با حضور شکوهمند خویش در راهپیمایی روز قدس امسال، تحولات اخیر را زمینه ساز پایان خشونت و توحش در منطقه با زدن آخرین میخ ها به تابوت رژیم منحوس صهیونیستی نمایند.
ان شاء الله
انتهای پیام/